ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Hokejovou reprezentaci hráčů do 16 let povede Reichel

Velikost textu:

Praha - Olympijský vítěz z Nagana a bývalý kouč extraligového Litvínova Robert Reichel převezme hokejovou reprezentaci hráčů do 16 let. Pozici mu nabídl svazový šéftrenér Slavomír Lener, přičemž Reichel, který koncem června oslaví čtyřicáté narozeniny, bude zároveň pokračovat v dosavadní práci u litvínovské mládeže. "Byla mi nabídnuta šestnáctka, je to zajímavá práce s mladými hráči. Letos jsem si zkusil extraligu, tohle bude zase něco jiného a nového," řekl Reichel serveru Hokej.cz.

Robert Reichel
Robert Reichel
Otevřít galerii
 • Robert Reichel autor: Libor Zavoral, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Hokej autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/24/2346/234537.jpg?1298476632

"Myslím, že mám českému hokeji co dát, na tuhle práci se těším," dodal kapitán olympijských vítězů a trojnásobný mistr světa, jenž má včetně play-off na kontě rovných devět stovek zápasů v NHL.

Reichel teprve před rokem ukončil aktivní dráhu a následně převzal první tým Litvínova. Severočechům se pod jeho vedením příliš nedařilo, proto ho v lednu nahradil Vladimír Kýhos. Nyní je před bývalým vynikajícím útočníkem a rozeným lídrem nová výzva. "Co jsem viděl některé kluky, mají předpoklady, i když to možná není takové jako před lety. Za sebe říkám, že chci do týmu ty, kteří budou ochotni plnit naše představy. Musíme jim dát šanci, mezinárodní hokej je náročný. Moc se na to těším," prohlásil Reichel, jehož asistenty budou Radek Mrázek a současný kouč osmnáctky Jiří Šolc.

Přes novou funkci však chce pokračovat také v práci pro litvínovský klub, jehož je odchovancem. "Určitě si chci ponechat trénování litvínovské osmé třídy, kde mám syna. Znám tamní hráče, rád bych s nimi prošel do dalších kategorií. Myslím, že se oboje dá dobře zvládnout," věří Reichel.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.