ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

Vokoun se ze světového šampionátu omluvil, jednička bude Pavelec

Velikost textu:

Litvínov – Česká hokejová reprezentace přišla o předpokládanou brankářskou jedničku pro světový šampionát na Slovensku. Tomáš Vokoun se totiž omluvil trenéru Hadamczikovi z osobních důvodů. "Tomáš Vokoun nepřijede. Zdůvodnil to tím, že nemá smlouvu a neví, kde bude hrát. Musí to s rodinou na Floridě řešit," vysvětloval Hadamczik novinářům po přípravném zápase proti Švýcarsku, který národní tým vyhrál 1:0.

Tomáš Vokoun
Tomáš Vokoun
Otevřít galerii
 • Tomáš Vokoun autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/24/2398/239731.jpg?1318750847
 • Alois Hadamczik s českými hokejisty autor: Martin Divíšek, zdroj: ISIFA/VLP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Vokounův dnešní telefonát pro Hadamczika šokem nebyl, protože o situaci s brankářem jednal už několik dní. "Několikrát jsme si dali čas, jeden den, druhý. Teď mi ale oznámil, že je to definitivní stanovisko," uvedl Hadamczik na adresu čtyřiatřicetiletého brankáře, kterému v NHL vypršel kontrakt s Floridou Panthers. "Má na to právo a své důvody, kterého ho k tomu vedou," prohlásil kouč. "Říká, že kdyby ho trénoval kdokoliv, tak v situaci, ve které teď je, je hodně zklamaný. Proto to bude řešit tak, jak to řeší," dodal Hadamczik. 

Na post brankářské jedničky se tak posunul Ondřej Pavelec z Atlanty, dvojkou bude Jakub Štěpánek z Petrohradu. "O dalším postu ještě rozhodneme. Máme na to ještě pár dnů," řekl reprezentační kouč. Pravděpodobně se však trojkou stane českobudějovický Jakub Kovář. "Může se stát, že někoho ještě povoláme. Pravděpodobně ale vezmeme nějaké mladého gólmana. Třeba toho, kterého v sobotu postavíme," uvedl Hadamczik. Ve druhém zápase proti Švýcarsku bude chytat právě Kovář. 

Na šampionát nepojede ani útočník Radek Dvořák z Atlanty, jenž se Hadamczikovi omluvil ze zdravotních důvodů. "Neprošel výstupní prohlídkou. Poslední zápasy nehrál, protože měl otřes mozku," řekl Hadamczik. Aktuálně je ve výběru pro MS sedm hokejistů z NHL.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.