ČTsport

ČTsport
pátek 16. listopadu 2018 Otmar

Kladno přišlo o sponzora, možná prodá licenci

Velikost textu:

Kladno - Vedení hokejového Kladna čekají podle všeho těžké měsíce, které mohou skončit i prodejem licence a tím i účasti v nejvyšší soutěži. Středočeši si v play-out především díky odečtům Mladé Boleslavi jen se štěstím zajistili start v extralize pro nadcházející sezonu, nakonec v ní ale hrát vůbec nemusí. Klub přišel o hlavního sponzora Vagnerplast a prezident klubu Jaromír Jágr starší přiznal, že nevylučuje, že Kladno licenci prodá. Zájemců o odkoupení extraligy bude podle všeho hned několik. Zájem bude mít jistě poražený tým z baráže, tedy Mladá Boleslav nebo Ústí nad Labem. Potřebné finance má podle dostupných informací k dispozici Chomutov, jemuž se stále nedaří postoupit mezi elitu sportovní cestou.

Kladenští hokejisté
Kladenští hokejisté
Otevřít galerii
 • Kladenští hokejisté autor: Michal Kamaryt, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/24/2353/235291.jpg?1298662186
 • HC Vagnerplast Kladno autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/20/1927/192655.jpg?1283864358

Společnost Vagnerplast se stala hlavním sponzorem Kladna před rokem, v příští sezoně ale klub podporovat nebude. "Bohužel, příští sezonu už nebudeme sponzorovat. Nemáme na to utáhnout sponzoring kladenského hokeje. Rozhodli jsme se k tomu poté, co jsme bilancovali loňský rok," uvedl jednatel firmy Milan Bauš. Podle neoficiálních informací sponzoroval Vagnerplast kladenský hokej částkou asi deset milionů korun, celkový rozpočet klubu je přitom podle odhadů 70 milionů.

Prezident klubu Jágr starší ještě informaci o konci hlavního sponzora oficiálně nedostal, ale považuje ji za fakt. "S majitelem Bořkem Vágnerem jsem ještě nemluvil, je teď v zahraničí. Se sponzorstvím mi pomohl hlavně proto, že jsme kamarádi," uvedl Jágr v Lidových novinách. Právě on, pravděpodobně i se svým synem, klub finančně "táhne" už posledních několik let.

Právě Jaromír Jágr mladší, ikona kladenského hokeje, se letos v létě měl postavit do čela klubu. "Ve středu jsem s ním mluvil, a když zjistil, jak se věci mají, byl z toho dost přepadlý. Počkám, až přijede, a popovídáme si o tom. Nakonec mi ale asi řekne: 'Dělej, jak chceš, mně je to jedno.' Jisté vize s kladenským hokejem měl, ale řekl bych, že se mu zhroutily," přiznal Jágr starší, který považuje současnou situaci za likvidační.

Kvůli ekonomickým problémům Kladna nelze vyloučit ani možnost, že klub extraligovou licenci prodá. V hokejovém zákulisí se o tom již delší dobu spekuluje, Jágr starší tuto možnost nevylučuje. "Už do hokeje nehodlám dávat desítky milionů. Dlouhé roky jsem to dělal kvůli tomu, že se postaví nová hala a vrátí se Jaromír. Hala se nepostavila... To byl jeden podraz," poukázal Jágr starší, jenž momentálně nemá s vedením kladenské radnice ideální vztahy. Je sice v zastupitelstvu, ale v opozici.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.