ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

V Třinci odstartovala dlouhá noc plná oslav

Velikost textu:

Třinec - Po šestnácti sezonách v nejvyšší soutěži dosáhli místní hokejisté na svůj premiérový titul. V Třinci tak startuje dlouhá noc plná oslav jak hokejistů a realizačního týmu, tak i třineckých fanoušků. "Je to něco neskutečného. Zatím nikdo neví, jak to bude vypadat, ale na každý pád si to pořádně užijeme," řekl třinecký kapitán Radek Bonk. Oslavy začaly sotva vypršel hrací čas a nabraly klasický model: šampaňské, vítězné doutníky a nekonečné pózování hráčů s mistrovským pohárem.

Hokejista Radek Bonk z Třince se raduje z titulu
Hokejista Radek Bonk z Třince se raduje z titulu
Otevřít galerii
 • Hokejista Radek Bonk z Třince se raduje z titulu autor: Jaroslav Ožana , zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/25/2465/246499.jpg?1302644927
 • Martin Růžička z Třince se raduje z vítězství a zisku extraligového poháru autor: Petr Sznapka , zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/25/2466/246503.jpg?1302645419

Třinec si nenechal utéct možnost slavit přímo na ledě Werk Arény se všemi svými fanoušky. Zápas prakticky rozhodl už v průběhu úvodních dvou třetin, ve kterých získal komfortní náskok 4:1. "To už jsem věřil, že to dotáhneme do úspěšného konce," řekl útočník Martin Adamský.

Ochozy stařičkého třineckého stadionu slavily celou třetí třetinu. Po pátém gólu Peterka se pozitivním emocím neubránila ani střídačka Ocelářů, závěrečné vteřiny už hráči slavili na střídačce se zdviženýma rukama. "V pátek vezu auto do servisu, takže do té doby bych měl být střízlivý. Jsme výborná parta, určitě to spolu oslavíme," uvedl brankář Peter Hamerlík.

přehrát video
Reportáž Ivy Bartoňové

Než tým zapadl do šatny, strávil dlouhé minuty na ledové ploše a radoval se s třineckými fanoušky. Pak se hokejisté vydali do zákulisí za manželkami a přítelkyněmi. Kabina Ocelářů se chvílemi měnila v jeden velký taneční parket, kde se do rytmu diskotékových hitů s doutníky v ústech vlnili hráči, trenéři, funkcionáři i manželky. A ze všech rohů neustále stříkaly gejzíry šampaňského.

Třinecký kouč Pavel Marek:

"Já se od týmu netrhám. Hráče beru jako své kolegy, budu slavit společně s nimi."

Pro spoustu známých a zkušených hokejistů je zlatá medaile v Třinci prvním extraligovým prvenstvím. Dvojnásobný mistr světa Václav Varaďa, dvojnásobný vítěz ruské ligy Jan Peterek nebo mistr světa z Vídně 1996 Radek Bonk, ti všichni si poprvé sáhli na mistrovský pohár v české lize.

"Měl jsem po utkání 64 blahopřejných esemesek od kamarádů a známých," řekl Bonk. Extraligový titul neměl ani Ladislav Kohn, který byl v roce 2002 v Detroitu členem mužstva, které vyhrálo Stanley Cup. "Vyhrát pohár je všude těžké a všude tomu přechází dřina a odříkání," nesnižoval hodnotu třineckého triumfu.

Plán dalších oslav se rodil za pochodu. Ve středu ráno by novopečení mistři měli projet město otevřeným autobusem. Noc stráví zřejmě v některém z místních podniků. Hráči byli zajedno, že se teď možná pár dnů neukážou doma. "Bude to dlouhé, máme co oslavovat," řekl Bonk.

S hráči budou držet krok i příznivci. Dokud je z ledu ve Werk Aréně nevyhnala bezpečnostní služba, skandovali tradiční pokřiky a vyvolávali jména hráčů. Když pak polonahý kanadský útočník Bryan McGregor jen v trenýrkách přišel s pohárem na zádech doprostřed kluziště, fanoušci už na něj mohli jen smutně hledět zpoza mantinelu.

Tým Třince se raduje z titulu. Zleva masér Rudolf Tluszczik, Martin Vojtek a brankář Peter Hamerlík
Tým Třince se raduje z titulu. Zleva masér Rudolf Tluszczik, Martin Vojtek a brankář Peter Hamerlík
Více fotek
 • Tým Třince se raduje z titulu. Zleva masér Rudolf Tluszczik, Martin Vojtek a brankář Peter Hamerlík autor: Jaroslav Ožana , zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/25/2466/246504.jpg
 • Hokejista Vojtěch Polák z Třince se raduje z titulu autor: Jaroslav Ožana , zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/25/2465/246500.jpg
 • Radost fanoušků Třince autor: Jaroslav Ožana , zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/25/2466/246502.jpg
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.