ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Hokejová reprezentace se sešla v Praze, v týmu je i Jánský

Velikost textu:
aktualizováno 12. 4. 2011 22:39

Praha – Hokejová reprezentace zahájila v Praze další přípravný blok, jehož součástí budou i dva přípravné zápasy se Švýcarskem. Trenér Hadamczik na srazu přivítal tři nové hráče - obránce Karla Rachůnka z Jaroslavle a útočníky Tomáše Rolinka z Magnitogorsku a překvapivě také litvínovského Petera Jánského. Ten se měl k reprezentaci připojit už 21. března, kvůli nemoci ale na kemp nedorazil. "Dohodli jsme se, že když se uzdraví a bude mít možnost týden sám trénovat, tak se k nám ještě připojí a dostane příležitost v zápasech v Litvínově hrát," řekl Hadamczik novinářům. 

Alois Hadamczik s českými hokejisty
Alois Hadamczik s českými hokejisty
Otevřít galerii
 • Alois Hadamczik s českými hokejisty autor: Martin Divíšek, zdroj: ISIFA/VLP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Alois Hadamczik vede reprezentační trénink autor: Stanislav Zbyněk, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Jánský přiznal, že se startem v národním týmu nepočítal, proto ho telefonát reprezentačního trenéra zaskočil. "Byl jsem nemocný a myslel jsem, že už je to pryč. Jak se zdá, tak není," uvedl hráč, který začal minulý týden sám trénovat v Litvínově. "Uvidíme, jak to bude vypadat. Ještě mám co dohánět. Dva tři dny potrénuju a pak to bude snad ideální," dodal Jánský, který s virovým onemocněním marodil více než týden. 

Stoprocentně fit není momentálně ani Karel Rachůnek, který by ale stejně jako Rolinek neměl v Litvínově hrát. Trenéři Hadamczik a Josef Paleček plánují dvojici semifinalistů KHL dát ještě volno. "Po cestě domů jsem na letišti chytil nějakou virózu. Ve středu už bych ale chtěl jít normálně na led," řekl úřadující světový šampion, jehož jméno by v konečné nominaci na blížící se šampionát na Slovensku nemělo chybět.   

přehrát video
Sraz hokejové reprezentace

Na dalším srazu, který se uskuteční příští pondělí v Brně, se už k mužstvu připojí i posily z NHL a útočník Jaromír Jágr. Trenér Hadamczik dnes potvrdil, že by z NHL měli dorazit brankáři Tomáš Vokoun a Ondřej Pavelec, obránci Marek Židlický, Radek
Martínek a útočníci Patrik Eliáš, Martin Havlát, Milan Michálek a
Jakub Voráček. 

Hadamczik má aktuálně v týmu 26 hráčů - dva brankáře, devět obránců a patnáct útočníků. Do dvojutkání proti Švýcarsku jich ale zasáhne jen 23, duely jsou totiž součástí seriálu Euro Hockey Challenge. "Je to škoda, že takové omezení existuje. Byl bych rád, kdybych mohl vyzkoušet více hráčů a zkušenější nechat v jednom zápase odpočívat. Nedá se s tím ale nic dělat," uvedl Hadamczik.   

Zda bude v zápasech odpočívat vedle Rolinka a Rachůnka některý z hráčů, kteří mají velkou šanci prosadit se do závěrečného kádru, či zda před nimi někoho z výběru definitivně vyřadí, Hadamczik na začátku týdne nevěděl. "Uvidíme v příštích dnech," řekl reprezentační kouč, který již nemůže počítat s Josefem Vašíčkem z Jaroslavle. Urostlý centr má problémy se zády a momentálně není schopen hrát ani trénovat.   

Situaci by mohl výrazně ovlivnit případný dnešní konec extraligového finále mezi Třincem a Vítkovicemi. Kdyby Oceláři vyhráli pátý zápas a získali titul, chtěl by Hadamczik zařadit zástupce obou týmů do kádru ještě v tomto týdnu. "Vím, že budou chtít slavit, ale pokud chtějí reprezentovat, tak se musí podřídit reprezentaci. Budeme je chtít co nejdříve," uvedl Hadamczik, který plánuje pozvat například třinecké Martina Růžičku, Lukáše Krajíčka nebo Petra Vránu z Vítkovic.   

Vedení týmu sleduje i finále Kontinentální ligy, ve kterém hrají Ufa a Mytišči. O vítězi Gagarinova poháru může být jasno už ve středu. "Máme zájem o trojici Blaťák, Klepiš a Marek. Uvidíme, jak na tom budou Irgl a Bulis," řekl Hadamczik. Krajánci z Ruska by se ale k týmu připojili až příští týden.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.