ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Růžička odmítl nabídku Omsku a zůstane ve Slavii

Velikost textu:

Praha - Hokejový trenér Vladimír Růžička odmítl nabídku elitního klubu Kontinentální ligy Avangardu Omsk a zůstane ve Slavii. Pražský klub podle něj není na jeho odchod připraven. "Slavia je pro mě na prvním místě a na můj odchod není momentálně připravená. A možná ani já ne," řekl bývalý reprezentační kouč, který je v klubu současně spolumajitelem a generálním manažerem. Přiznal, že rozhodování nebylo vůbec jednoduché. "Tři dny mě kvůli tomu bolelo břicho. Ale nedá se nic dělat. Já se jim upsat prostě nemohl," dodal.

Vladimír Růžička na slávistické střídačce
Vladimír Růžička na slávistické střídačce
Otevřít galerii
 • Vladimír Růžička na slávistické střídačce autor: Kateřina Šulová, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Spartak Moskva - Avangard Omsk autor: Syruček Milan, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Většina lidí mi říkala, abych šel a vyzkoušel si to. V rodinném kruhu zase převážil názor, abych zůstal. I když manželka v tom byla zcela nestranná. Řekla mi, že jestli se rozhodnu pro Rusko, půjde tam se mnou, jestli se rozhodnu zůstat, tak je taky všechno v pořádku," konstatoval Růžička.

Omsk mu nabídl tříletou smlouvu. Podle ruského tisku funkcionáři Avangardu věřili, že by po Růžičkově příchodu v týmu pokračoval i hvězdný útočník Jaromír Jágr. "Od Omsku jsem dostal nabídku, která je super. Tříletou smlouvu za velice dobré peníze. Jak už jsem ale dříve říkal, jen o nich to není," řekl ve středu sedmačtyřicetiletý Růžička.

Někdejší vynikající útočník a olympijský vítěz z Nagana působí na střídačce Slavie od listopadu 2000. V pražském celku před rokem podepsal sedmiletý kontrakt. Omsk pod vedením finského trenéra Raima Summanena vyhrál základní část KHL, ale ve čtvrtfinále play off vypadl s Magnitogorskem. Summanen měl konflikty s hráči, kteří si podle neoficiálních informací vynutili, aby v rozhodujícím sedmém zápase série proti Metallurgu nebyl na střídačce.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.