ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza

Hadamczik vyhlíží příjezd Rolinka a Rachůnka

Velikost textu:

Praha - Kouč hokejové reprezentace Alois Hadamczik dál pozvolna skládá tým pro světový šampionát na Slovensku. V nejbližších dnech by se měl dočkat příjezdu dvou klíčových opor loňského výběru mistrů světa - beka Karla Rachůnka a útočníka Tomáše Rolinka, který před rokem v Německu nosil na dresu kapitánské céčko. Dalšími zamýšlenými posilami ofenzivy jsou Jakub Voráček z Columbusu a Radek Dvořák z Atlanty, jejichž týmy se v NHL nedostaly do play-off. Nejistotu naopak vyvolává aktuální zdravotní stav beka Michala Barinky, útočníka Josefa Vašíčka a nepříliš nadějně vypadá i případná pozvánka pro kanonýra Davosu Petra Sýkoru.

Alois Hadamczik
Alois Hadamczik
Otevřít galerii
 • Alois Hadamczik autor: Michal Doležal, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/22/2175/217435.jpg?1292336784
 • Národní hokejová reprezentace autor: ČTK, zdroj: Kateřina Šulová https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/24/2307/230675.jpg?1297176757

"Karel Rachůnek by se měl od úterka zapojit do tréninku. S Tomášem Rolinkem jsem zatím ještě nemluvil, ale chtěl bych, aby se zapojil někdy uprostřed příštího týdne. Nepočítám s ním ale do sestavy (proti Švýcarsku) do Litvínova," řekl Hadamczik po dnešním tréninku v Praze.

Vašíčka v těchto dnech trápí potíže se zády. "Podrobuje se vyšetření zad, která ho strašně bolí. Jeho zdravotní stav není dobrý, v tomto týdnu se rozhodne," přiblížil Hadamczik. Podobné je to i s Barinkou. "Nyní je mimo led, za týden začne trénovat, takže teprve uvidíme. Jestli bude schopen dostat šanci na Euro Hockey Tour, tak ji dostane, v opačném případě se nedá nic dělat," prohlásil trenér. Opatrný byl také v případě Sýkory, jehož Davos hraje čtvrtý duel finále švýcarské ligy proti Klotenu a vede 3:0 na zápasy. "Sýkora má problémy s třísly. Jednu sérii nehrál celou a má problémy i teď," uvedl Hadamczik.

Pozornost upírá čím dál více také do zámoří, kde 10. dubna skončí základní část NHL a pro 14 týmů také celá sezona. Již dříve reprezentační trenér avizoval zájem o útočníky Patrika Eliáše, Martina Havláta a Milana Michálka. V úvahu ale přicházejí i další. "Voráček určitě, s tím počítáme," potvrdil Hadamczik. "O Radku Dvořákovi uvažuji a dnes chci obvolat všechny ty kluky, kteří jsou se svými týmy již mimo play-off," řekl.

Spíše záporně se naproti tomu stavěl k variantě povolání některého z dalších mladých hráčů, jako jsou Vladimír Sobotka, Tomáš Vincour, Jiří Tlustý nebo Michal Řepík. "V této fázi asi ne, nemůžu vzít přes třicet hráčů," vysvětlil Hadamczik.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.