ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan

Třinec může už o víkendu slavit svůj první hokejový titul

Velikost textu:

Třinec - Stačí dvě vítězství a hokejisté Třince mohou už v sobotu dosáhnout na svůj první titul v extraligové historii. Oceláři vyhráli první dva finálové zápasy proti Vítkovicím, ale série se dnes stěhuje do Ostravy a výhodu domácího prostředí bude mít dvakrát jejich soupeř. "Ve Vítkovicích budou zápasy o hodně těžší. Víme i z vlastní zkušenosti, že se tam těžko vyhrává, Vítkovice jsou na domácím hřišti sebevědomé a neskutečně úspěšné," řekl třinecký trenér Pavel Marek. Přímé přenosy obou utkání nabídne Čtyřka i web ct4sport.cz od 18:10.

Utkání HC Oceláři Třinec - HC Steel Vítkovice
Utkání HC Oceláři Třinec - HC Steel Vítkovice
Otevřít galerii
 • Utkání HC Oceláři Třinec - HC Steel Vítkovice zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Radost Martina Růžičky zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Vítkovické stihl zdrcující závěr druhého finále. Prohráli dvěma góly ze závěrečných 61 sekund. "Ale sebevědomí nám zůstalo, víra tam je. Doufáme, že doma budou naším šestým hráčem fanoušci. Ono se to tak sice říká, ale opravdu to tak funguje," prohlásil vítkovický kouč Mojmír Trličík. 

Vítkovice se ani po dvou porážkách nevzdávají a svou víru mají čím podepřít. V základní části doma Třinec dvakrát o gól porazily, a to v minulých sezonách nebývalo zvykem, protože Ocelářům se v Ostravě v předchozích letech dařilo. Zvlášť poslední vzájemný zápas v ČEZ Aréně byl pro silné nátury - Vítkovice po bláznivém průběhu otočily stav z 1:4 na 5:4. 

Domácí celek by mohl profitovat z výhody širšího kluziště. Trličík připouští, že na menším hřišti - podobném tomu v Třinci - nabírá hra jiný ráz. "Máte méně času na řešení situací, ale s ohledem na kvalitu kádru Třince to výhoda nebude," tvrdil Trličík, jehož tým letos v Ostravě prohrál jen šestkrát a má doma nejúspěšnější bilanci ze všech extraligových celků.Pokud v ní však tým hodlá pokračovat, musí podle Trličíka přidat. "Naše přesilové hry a hru v obranném pásmu, kde nás Třinec zapojením obránců do ofenzivy dokáže přehrát. Tam je co zlepšovat," řekl Trličík. "Musíme zjednodušit i zakončení, Třinec má přece jenom o něco větší drajv do brány," dodal.

Marek je po dvou výhrách spokojenější. Výhrady má ale také k defenzivní činnosti. "S hrou ve středním pásmu nejsme tak spokojeni. Plynou z toho šance pro soupeře a Vítkovice mají šikovné střelce, které bychom do šancí pouštět neměli," podotkl Marek.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.