ČTsport

ČTsport
úterý 20. listopadu 2018 Nikola

Hrát o titul? To by bylo velkohubé, říká majitel Komety

Velikost textu:

Brno – Hrát atraktivní hokej a postoupit alespoň do předkola. Takový bude cíl Komety Brno, které se letos nedařilo. Podle jejího majitele Libora Zábranského pak kádr čeká omlazení a je tedy možné, že se v něm už neobjeví ikona v podobě Jiřího Dopity. "Prostor mladým chceme dávat i z ekonomických důvodů," tvrdí Zábranský. "Kdybychom říkali, že chceme hrát o titul, tak sami sebe nesmyslně dostaneme pod tlak," říká v rozhovoru pro server iDnes.cz s tím, že na to klub nemá dostatek financí. "Ani v extralize to nemáme odžité. Něco takového by bylo velkohubé," dodává.

Fanoušci Komety Brno
Fanoušci Komety Brno
Otevřít galerii
 • Fanoušci Komety Brno autor: Igor Šefr, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/8/744/74302.jpg?1237324492
 • HC Kometa Brno autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/20/1927/192646.jpg?1283863567

Zábranský dále vysvětluje, proč do nové sezony vstoupí Kometa se zdraženími permanentkami. "Ekonomika je neúprosná. Tady je o permanentky takový zájem z celé jižní Moravy, že víme, že je prodáme," tvrdí. "Já vím, že lidi nadávat budou, ale to budou nadávat vždycky, protože nejlepší by pro ně bylo chodit za stovku na Real Madrid."

Majitel Komety se ohlíží i za situací okolo Jiřího Dopity, který byl odstaven z týmu. "Nikdo mu nechtěl cíleně ukřivdit. V tomto máme za Kometu čisté svědomí," říká Zábranský s tím, že vyřazení na dva zápasy mohlo Dopitovi jedině pomoct, protože dobře nehrál.

Hokejista se již dříve vyjádřil, že nabídku k pokračování v týmu nedostal, smlouvu má platnou do konce dubna. "Když budu upřímný, tak věk se zastavit nedá, a pokud se má Kometa obrodit, tak i za cenu toho, že už by tady taková ikona nebyla," přiznává Zábranský. "Nemůžeme jít do rizika, že vezmeme drahého hráče, který by tu půl roku nehrál," zakončuje.

HC Sparta Praha - HC Kometa Brno
HC Sparta Praha - HC Kometa Brno
Zdroj: ČT24

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.