ČTsport

ČTsport
pátek 21. září 2018 Matouš

Vuvuzelou si na hokejovém šampionátu nezatroubíte

Velikost textu:

Bratislava - Hokejoví fanoušci se při povzbuzování svých týmů na světovém šampionátu na Slovensku budou muset spoléhat hlavně na vlastní hlasivky. Do hal v Bratislavě a Košicích je totiž nevpustí s bubny nebo řehtačkami, které jsou tradiční součástí fandění na ligových zápasech. "Předpis Mezinárodní hokejové federace (IIHF) určuje, že nejsou povoleny žádné bubny, píšťalky. Nic, co vydává zvuk," řekla mluvčí organizačního výboru mistrovství světa Michaela Grendelová. Na pomyslném seznamu zakázaných věcí jsou i vuvuzely, které proslavilo loňské mistrovství světa ve fotbale v JAR. Hlučnost těchto trubek byla terčem kritiky fanoušků i hráčů.

Maskot Goooly
Maskot Goooly
Otevřít galerii
 • Maskot Goooly autor: Jan Koller, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/17/1613/161217.jpg?1272606185
 • Vuvuzely zdroj: Divadlo Archa https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Pokud by si chtěly například oficiální fankluby přinést na zimní stadion pomůcky k povzbuzování, musely by dopředu získat výjimku IIHF. Organizační výbor nemá podle Grendelové informace, že by se na federaci s takovým požadavkem někdo obrátil.Diváci si s sebou však nebudou moci přinést ani praktičtější věci, jako třeba jídlo nebo deštník. Věci jim odebere kontrola u vstupu. Zákaz se vztahuje také na zbraně, lahve nebo pyrotechniku. "Kontrolou projdou všichni diváci, ale i každý, kdo bude vstupovat do bezpečnostní zóny," řekl šéf bezpečnosti turnaje, bývalý viceprezident slovenské policie Stanislav Jankovič. Dodal, že občerstvení nabídnou bufety v halách, do samotného prostoru hlediště se s ním diváci rovněž nedostanou.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.