ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Hokej ve Vrchlabí je na prodej

Velikost textu:

Vrchlabí - Prvoligový hokejový klub Vrchlabí je na prodej. Jeho majitel a hlavní sponzor Petr Dědek chtěl od města na příští roky podporu jako v minulé sezóně, peníze ale od radních nedostal. Proto teď oznámil, že s podporou vrchlabského hokeje končí. Dědek strávil u vrchlabského hokeje sedm let a za tu dobu klub vytáhl ze dna. "Překvapilo mě to. Myslel jsem si, že město udělalo maximum proto, aby to tak nebylo. Je mi to líto," říká starosta města Jan Sobotka. Klub požadoval od města dotaci devět a čtvrt milionu ročně po dobu tří let. Dostal o 300 tisíc míň a příslib na dva roky.

HC Vrchlabí je na prodej
HC Vrchlabí je na prodej
Otevřít galerii
 • HC Vrchlabí je na prodej autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Překonaný brankář zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/1/30/2907.jpg?1199461640

Samotné jednání zastupitelstva bylo bouřlivé. "Někteří zastupitelé až neúměrně do mé osoby kopali. Potom, co jsem udělal pro vrchlabský hokej, jsem si tohle nezasloužil," myslí si Dědek. "Rozhodnutím zastupitelstva jsme byli mírně za maximem možností. Pokud bychom chtěli podpořit hokej více, museli bychom úplně zmrazit budování a opravování města," přiznává Sobotka.

Prvoligová licence i hráči Vrchlabí jsou teď na prodej. Podnikatel Dědek ale chce u hokeje zůstat. Mluví se o jeho možném vstupu do HC Hradec Králové. Jednání o jeho budoucnosti jsou ale prý na úplném začátku.

přehrát video
Reportáž Václava Svobody

Konec vrchlabského klubu je jen další ranou pro východočeský hokej. Po včerejším neúspěchu Chrudimi zůstává v první lize jediný klub – Hradec Králové – a i ten se potýká s vážnými problémy.

Vrchlabský zimní stadion
Vrchlabský zimní stadion
Kontakt na autora reportáže: vaclav.svoboda@ceskatelevize.cz
Zdroj: ČT24

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.