ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Litvínov bude i v příští sezoně trénovat Kýhos

Velikost textu:

Litvínov - Hokejisty Litvínova bude i v příští sezoně trénovat Vladimír Kýhos, který tým převzal v lednu a dovedl jej do čtvrtfinále play-off extraligy. Čtyřiapadesátiletý kouč podepsal na severu Čech roční smlouvu s opcí. Kýhos bude stejně jako v závěru nynější sezony spolupracovat s asistentem Jiřím Kučerou. "Na něj jsme uplatnili opci již dříve, ještě než jsme se dohodli s Kýhosem," uvedl Hojer.

Vladimír Kýhos
Vladimír Kýhos
Otevřít galerii
 • Vladimír Kýhos zdroj: www.hctabor.com https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Radost hráčů Litvínova autor: Sznapka Petr , zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/24/2375/237478.jpg?1299440318

Stříbrný medailista z olympijských her v Sarajevu v roce 1984, který v minulosti trénoval v Chomutově či v Brně se na střídačku svého mateřského klubu vrátil v závěru ledna, kdy vystřídal Roberta Reichla.

Litvínov pod jeho vedením postoupil do předkola play-off, ve kterém nečekaně vyřadil favorizovanou Plzeň. Ve čtvrtfinále poté potrápil Třinec, kterému nakonec podlehl 2:4 na zápasy. "Jsem rád, že jsem po dlouhé době doma, a na další práci se těším. Teď budu i při skládání mužstva, můžu si ho v létě připravit," uvedl Kýhos.

V Litvínově by měl pokračovat i druhý strůjce úspěchu týmu ze závěru základní části extraligy a z následného play-off brankář Martin Volke. Gólman, který týmu vypomáhal z prvoligových Litoměřic, se s vedením klubu dohodl na nové smlouvě. "Je pravda, že s ním počítáme a jsme domluveni. Ještě ale musí dojít k dohodě s Ústím nad Labem, které vlastní jeho hráčská práva," podotkl Hojer.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.