ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Slováci před MS v hokeji dohánějí, co se dá

Velikost textu:

Bratislava - Do začátku mistrovství světa v hokeji na Slovensku zbývá poslední měsíc, ale v pořadatelských městech Bratislavě a Košicích to není skoro vidět. Přesto organizátoři tvrdí, že do 29. dubna bude všechno hotové. Odborníci na turistiku jsou jiného mínění. Slovensko podle nich propáslo jedinečnou šanci, jak dát o sobě světu vědět.

Představení maskota Gooolyho
Představení maskota Gooolyho
Otevřít galerii
 • Představení maskota Gooolyho autor: Jan Koller, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Přípravy na MS v hokeji autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/25/2432/243160.jpg?1301503170

Video, v němž se Slovensko zahalí do ledu a změní na hokejovou republiku, viděl málokdo a realita není o moc lepší, šampionát připomíná jeden billboard. V informačních centrech po něm není ani stopy, stejně tak na letišti, vlakových či autobusových stanicích. 

"Osobně si myslím, že selhala komunikace světového šampionátu rok či dva roky dozadu," říká mluvčí Bratislavy Ľubomír Andrássy. Ředitel hokejového šampionátu Igor Nemeček však tvrdí opak: "Myslím si, že mistrovství světa na Slovensku je propagované dostatečně."

přehrát video
Reportáž Olgy Bakové

Mistrovství zatím symbolizuje maskot, kterého na poslední chvíli kvůli protestům fanoušků předělali, chaotický prodej lístků a hokejová hymna, která nezabodovala. Místní se obávají, že hlavním motivem šampionátu by se mohlo stát, že nehraje fér, především kvůli nepoctivým číšníkům, hoteliérům či taxikářům.

Stadion na poslední chvíli

Do obchodů už dorazily oficiální suvenýry, i když zatím v limitovaném počtu a v Košicích dokončili výcvikový stadion. Ten bratislavský na svůj den stále čeká. Hotový měl být už v listopadu. Teď je měsíc do šampionátu a místo hokejistů běhají po stadionu dělníci. Kolaudace, kterou v české O2 areně dělali celé měsíce, stihnou v hlavním slovenském městě sotva za pár dní. Jsou to zázraky na počkání, kterých bude v nejbližších dnech potřeba ještě víc.

Současný maskot Goooly a jeho předchůdce
Současný maskot Goooly a jeho předchůdce
Zdroj: ČT24

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.