ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Hokejisty Plzně bude i v příští sezoně trénovat Jelínek

Velikost textu:

Plzeň - Hokejisty extraligové Plzně bude i nadále trénovat Marian Jelínek, který s klubem podepsal novou roční smlouvu. Jeho asistentem bude nově Michal Straka, který nahradí Milana Razýma. "Mé rozhodování nebylo nikterak obtížné. Máme za sebou hodně práce, ale cíle, které jsme si na počátku naší spolupráce stanovili, jsou ještě před námi. Nerad odcházím od rozdělaného díla," uvedl Jelínek.

Marian Jelínek
Marian Jelínek
Otevřít galerii
 • Marian Jelínek autor: ČT24, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • HC Plzeň 1929 autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/20/1927/192642.jpg?1283863375

Sedmačtyřicetiletý kouč působí u Indiánů dvě sezony. Před rokem dovedl Plzeň k vítězství v základní části, letos skončil tým po odečtu bodů za chybné registrace hráčů devátý. Na ledě však vybojoval nejvíce bodů ze všech účastníků soutěže. 

V obou sezonách ale Plzeň nečekaně vypadla hned v prvním kole play-off. Loni ve čtvrtfinále nestačila na Liberec, letos v předkole prohrála s Litvínovem.

"Plzeň má tým s velkým potenciálem. A to nehovořím jen o áčku. To, že můžeme sáhnout po odchovancích z mládežnických kategorií, ukazuje kvalitu jejich přípravy pro vrcholový hokej," uvedl Jelínek, který věří, že spolupráci s mládežnickými týmy ještě zlepší přesun Razýma do funkce manažera a metodika mládeže.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.