ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Pardubice se nechtějí vzdát akcií hokejového klubu

Velikost textu:

Pardubice – Dluh pardubického hokejového klubu z minulých let stoupl již na 33 milionů korun. Většinový majitel klubu, podnikatel Roman Šmidberský, chce po současné radnici, aby ztrátu zaplatila. Zároveň jí navrhuje, že akcie města odkoupí. Pardubice se však svého podílu v hokeji vzdát nechtějí a o vyrovnání dluhu vyjednávají. Kvůli spekulacím o dluzích a podílech Šmidberský s vedením klubu chystá tiskové prohlášení. Pro samotné hokejisty je však nyní prioritou semifinále play-off hokejové extraligy.

Daniel Rákos s hráči Pardubic
Daniel Rákos s hráči Pardubic
Otevřít galerii
 • Daniel Rákos s hráči Pardubic autor: Zdeněk Němec, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Pardubický magistrát autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Když Roman Šmidberský před třemi lety kupoval pardubický hokej, řada zastupitelů kritizovala nízkou cenu a obchod prošetřovala protikorupční policie. Zastánci prodeje se domnívali, že nový majitel klub oddluží. K vysoké účetní ztrátě by se podle Šmidberského mělo postavit město. "I to je díky bývalému vedení města, protože kdyby se to lépe ošetřilo ve smlouvách, tak si myslím, že bychom tento problém řešit nemuseli," říká náměstek primátorky Pardubic Jindřich Tauber (ČSSD). "Já si myslím, že by to nemělo být překvapení, protože oba hlavní akcionáři věděli, do čeho jdou," reaguje bývalý náměstek primátora Alexandr Krejčíř (ODS).

Pardubická radnice zřídila pracovní skupinu, která má za úkol dluhy prověřit a najít nejméně bolestivé řešení. Město se ztrátou bude zabývat, pokud se k dluhu postaví čelem i ostatní akcionáři. "Jsme si vědomi toho, že hokej a propagace města nás něco bude stát. O tom bychom měli jednat, ale neměli bychom se nechat vydírat majoritním vlastníkem klubu," míní zastupitel Václav Snopek (KSČM).

přehrát video
Reportáž Michala Klokočníka

Podnikatel Šmidberský podle radních jasně naznačil, že by měl zájem o akcie Pardubic. Podíl města ve společnosti činí 34 procent. "Dokud klub nebude jasně finančně stabilizován, svůj podíl prodávat nebudeme," tvrdí jednoznačně Tauber.

Kontakt na autora reportáže: michal.klokocnik@ceskatelevize.cz
Zdroj: ČT24

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.