ČTsport

ČTsport
čtvrtek 21. června 2018 Alois

Ústí a Chomutov si ve finále první ligy zopakují loňský souboj

Velikost textu:

Praha - Dva největší favority předsezonních prognóz a zároveň dva suverény základní části svedlo proti sobě finále první hokejové ligy. Souboj Ústí nad Labem a Chomutova, který je reprízou loňského finále a jehož vítěz se může těšit na baráž o účast v příštím ročníku české nejvyšší soutěže proti nejhoršímu týmu extraligy, se odehraje již potřetí za posledních pět sezon. Očekávaná série začne dnes a zítra dvěma zápasy na ledě Ústeckých Lvů.

HC Ústečtí Lvi - KHL Chomutov
HC Ústečtí Lvi - KHL Chomutov
Otevřít galerii
 • HC Ústečtí Lvi - KHL Chomutov autor: Libor Zavoral, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • KLH Chomutov - HC Ústečtí Lvi autor: Libor Zavoral, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Ústí na cestě do finále ztratilo jen dva zápasy - oba ve čtvrtfinále s Vrchlabím. Havlíčkovu Brodu v semifinále již svěřenci kouče Petra Rosola žádnou dílčí radost nedopřáli, byť zápasy jednoznačné nebyly. Série s Havlíčkovým Brodem byla z jeho pohledu velmi dobrou přípravou na finále. "Předvádí podobně ofenzivní pojetí jako Chomutov, ne nadarmo nastřílel v základní části druhý nejvyšší počet gólů hned po nás," vysvětlil Rosol. 

Chomutov má ale podle jeho názoru lepší obranu a brankáře. "Také je nutné mít na paměti, že hráči jako Skořepa nebo Duda převyšují Holce či Němce, i když tím jejich kvality nezpochybňuji. Ale i tak nám semifinále trochu naznačilo, co očekávat ve finále," doplnil Rosol.

Ústečtí již start finále netrpělivě vyhlížejí. "Doufali jsme, že do finále dojdeme, a tušili jsme, že tam bude i Chomutov. Oba týmy se dobře znají, těžko se něčím vzájemně překvapíme," připustil Rosol. Chomutovští Piráti si v předešlých bojích vedli ještě o maličko lépe. Také oni v semifinále ušetřili síly, když Jihlavu smetli poměrem 4:0 na utkání, ještě předtím ve čtvrtfinále proti Hradci Králové jedinkrát klopýtli. 

Podobně jako jeho protějšek nechtěl nechat Kašpárek příliš nahlédnout do taktického plánu pro finále. "Mám nějakou představu, co by mohlo na Ústí platit, ale uvidíme až v pondělí, jestli to opravdu bude fungovat. Ústí má velmi dobře poskládané mužstvo z mladých šikovných hráčů a kvalitních zkušených harcovníků, proto bych si o slabinách nedovolil příliš hovořit," řekl Kašpárek. 

V loňské finálové sérii si vedl lépe Chomutov, který zvítězil 4:3 na zápasy, naopak v ročníku 2006/07 se radovali Ústečtí po výhře v sérii 3:2. Ve vzájemných duelech této sezony se vedlo lépe Lvům, kteří vyhráli tři ze čtyř klání. "Nepřikládal bych tomu zvláštní váhu. Vždyť jsme dvakrát vyhráli v prodloužení, což je hodně o štěstí," připomněl Rosol.

HC Ústečtí Lvi - KHL Chomutov
HC Ústečtí Lvi - KHL Chomutov
Více fotek
 • HC Ústečtí Lvi - KHL Chomutov autor: Libor Zavoral, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/16/1552/155148.jpg
 • KLH Chomutov - HC Ústečtí Lvi autor: Libor Zavoral, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/16/1549/154894.jpg
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.