ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

U hokejistů Mladé Boleslavi skončil kouč Holaň

Velikost textu:
aktualizováno 21. 3. 2011 15:22

Mladá Boleslav - Vedení hokejistů Mladé Boleslavi odvolalo z funkce trenéra Miloše Holaně. Nový kouč bude jmenován v nejbližších dnech, asistent Vlado Hiadlovský u mužstva zatím zůstává. O Holaňově odvolání rozhodlo vedení Středočechů dnes i s přihlédnutím k nedělní porážce 1:2 s Kladnem, která poslala Bruslařský klub téměř s jistotou do baráže o setrvání v extralize proti vítězi první ligy. Čtyři kola před koncem skupiny o udržení ztrácí Mladá Boleslav z poslední příčky právě na Kladno devět bodů.

Miloš Holaň
Miloš Holaň
Otevřít galerii
 • Miloš Holaň autor: Petr Sznapka, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Hráči Mladé Boleslavi autor: Radek Petrášek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/22/2112/211144.jpg?1290111101

"S Milošem Holaněm jsme se dohodli na ukončení spolupráce. Mužstvo potřebuje před rozhodující částí sezony dostat nový impulz. Ty výsledky v poslední době skutečně nebyly dobré," vysvětlil důvody odvolání hlavního kouče sportovní manažer Milan Hnilička.

Mladoboleslavští sice před porážkou s Kladnem vyhráli ve skupině o udržení všechny tři domácí duely, navíc v základní hrací době, ale ze čtyř startů na soupeřových kluzištích nevydolovali ani bod a prohráli i důležitý souboj v Kladně (3:4). "Vedení klubu se zkrátka před baráží rozhodlo pro změnu, já to akceptuji, ale více komentovat to nebudu," řekl Holaň. 
 
Bývalý vynikající obránce Holaň zahájil tento ročník na lavičce pražské Sparty spolu s Davidem Volkem, ale po špatném vstupu slavného klubu do soutěže byl koncem října - shodou okolností po výhře v Mladé Boleslavi - od týmu odvolán. Bez práce ale zůstal pouze jediný den a ve středočeském klubu, kde uzavřel smlouvu do konce sezony, nahradil Jana Tlačila.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.