ČTsport

ČTsport
čtvrtek 20. září 2018 Oleg

Hokejisty Zlína povede Vlach

Velikost textu:
aktualizováno 18. 3. 2011 20:00

Zlín - Novým trenérem hokejistů Zlína bude Rostislav Vlach. Ve funkci nahradí odcházejícího Zdeňka Veneru, kterému dosud dělal asistenta. Osmačtyřicetiletý Vlach si vybral za asistenta o devět let mladšího Josefa Turka, s nímž už v minulosti trénoval krátce ve Vsetíně. Turek v posledních osmi letech vedl juniory, naposledy působil ve Slovanu Bratislava. Oba uzavřeli smlouvu na jeden rok bez opce. Novým sportovním manažerem extraligového týmu se stal Jiří Šolc.

Rostislav Vlach
Rostislav Vlach
Otevřít galerii
 • Rostislav Vlach autor: Zdeněk Němec, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • PSG Zlín autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/20/1927/192658.jpg?1283864538

"Naše spolupráce byla velmi dobrá. Turek je nesmírně pracovitý a má bohaté zkušeností s mladými hráči," uvedl Vlach, který vedl zlínský tým jako hlavní kouč čtyři měsíce už v úvodu roku 2008.

Turek chce vnést do mužstva nový impulz. "Nebudu stát bokem. Domluvili jsme se na spolupráci v zápasech a v přípravě. Na všem se budeme podílet společně," řekl Turek, který vedl reprezentační sedmnáctku i osmnáctku a také juniory Vsetína a Slavie Praha.

přehrát video
Reportáž Josefa Kvasničky

Noví kouči se zaměří na složení kádru

Úkolem nové trenérské dvojice bude posunout zlínský hokej k vyšším metám. Od roku 2005 klub navzdory dobrým výsledkům v základní části nikdy nepostoupil ze čtvrtfinále. "Nyní se zaměříme na složení kádru pro příští sezonu. Budeme jednat s hráči loňského kádru, kteří nemají smlouvy na příští sezonu a jsou pod opcí. Naším cílem je vybudovat perspektivní tým, do kterého zařadíme i mladé hráče. V průběhu dubna musíme vyřešit i místa brankářů," nastínil Vlach nejbližší úkoly.

Jednou z hlavních posil zlínského týmu by mohl být v příští sezoně slavný odchovanec Petr Čajánek. "Máme o něj dlouhodobý zájem. Záleží na jeho rozhodnutí, zda bude pokračovat v Rusku. Nemůžeme s ním zatím jednat, neboť je do konce dubna pod smlouvou," uvedl jednatel klubu Patrik Kamas na adresu útočníka Petrohradu.

Nová koncepce: Lepší zapojení mladých hráčů

Vedení klubu také vyhlásilo výběrové řízení na místo generálního manažera. Součástí nové koncepce bude i vytvoření jednotného systému přípravy od mládežnických týmů až po extraligové mužstvo. "Něco podobného zatím v klubu nefungovalo. Od této změny si slibuji lepší zapracování mladých hráčů," uvedl člen prezidia klubu Aleš Dufek.

Petr Čajánek
Petr Čajánek
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.