ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Slovenské MS v hokeji má hymnu. Hrůza, zní od posluchačů

Velikost textu:

Praha – Přípravy vrcholí, začínají se dolaďovat poslední detaily. Už příští měsíc totiž bude Slovensko hostit mistrovství světa v ledním hokeji a na příval fandů z celého světa chce být přichystáno v plné polní. Pozornost je věnována na všechny strany, hudbě nevyjímaje. A proto v Bratislavě i Košicích zazní speciální hokejová hymna. S kladným ohlasem se však zatím její tvůrci příliš nesetkali.

Slovenští fanoušci
Slovenští fanoušci
Otevřít galerii
 • Slovenští fanoušci autor: Peiger Marián, zdroj: AP/ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/18/1759/175886.jpg?1277441916
 • Maskot Goooly autor: Jan Koller, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/17/1613/161217.jpg?1272606185

"Praskanie ľadu ti znamenie dá, na našom Slovensku hokej sa hrá." Ubohost, trapas, hrůza. Nejen takováto slova provázejí uvedení hymny Hej Slovensko od zpěvačky Kristiny. Ta se v loňském roce proslavila písní Horehronie, svůj nejnovější počin si však podle komentářů na serveru YouTube, kde byla píseň umístěna rovnou v několika kopiích, za rámeček nedá.

"Je potřeba ignorovat tyto kvazi hymny. Toto je to nejhorší, co kdo vyprodukoval za poslední roky," píše např. posluchač s přezdívkou Choleer. "Absolutně bez emocí, žádná razance. Stále se bavíme o hokeji, ne? I k plážovému volejbalu by nahráli lepší hymnu," dodává Shadow. Na něčem se však kritici přece jen shodli. Kvitují totiž minutu a půl dlouhou stopáž písně.

V minulosti se kritika snesla i na tvůrce hymny pro libercké mistrovství světa v klasickém lyžování. Píseň Proč ne my a proč ne právě teď, kterou nazpíval Ondřej Ruml, byla pro někoho pouhou odrhovačkou. Mnoho posluchačů si ji však i přesto vychvalovalo.

Zdroj: ČT24

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.