ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

Hokejové ohlasy: Málek vychytal proti Budějovicím dvakrát nulu

Velikost textu:

České Budějovice - Ačkoliv před sezonou nepatřili hokejisté Vítkovic mezi hlavní aspiranty na boj o extraligový titul, po víkendu již s jistotou patří mezi nejlepší kvarteto probíhající sezony. Postup přes České Budějovice navíc ozdobil čistým kontem - druhým v průběhu celé série - brankář Roman Málek. Třiatřicetiletý gólman viděl klíč k úspěchu v celé sérii v pátečním domácím vítězství, jež dovedlo Ostravany k mečbolu.

Roman Málek v utkání s Českými Budějovicemi
Roman Málek v utkání s Českými Budějovicemi
Otevřít galerii
 • Roman Málek v utkání s Českými Budějovicemi autor: David Veis, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Roman Málek autor: Libor Zavoral, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Málek přiznal, že svou pozici měl hodně ulehčenou výtečnou prací spoluhráčů před sebou. "Kluci tam perfektně vykrývali prostor, ale pomohli mi každý zápas. Já vždy říkám, že gólman a mužstvo jsou spojené nádoby. Když mužstvo pomůže gólmanovi, tak gólman zase pomůže mužstvu. Kluci přede mnou hráli všech těch šest zápasů výborně," ocenil spoluhráče Málek.

Roman Málek:

"Kdybychom prohráli ty penalty a jeli sem za stavu 2:3 na zápasy, tak by to bylo hrozně těžké. Věděli jsme sice, že máme na poslední krok dva pokusy, ale brali jsme to jako sedmý zápas. Už jsme nechtěli hrát v úterý, jsme všichni unavení a chceme si odpočinout."

přehrát video
HC MOUNTFIELD - HC Vítkovice Steel

Nejdůležitější pro něj bylo, aby měl dobrý výhled z brankoviště a protihráči mu nemohli tolik clonit. "V tom je základ. Gólman, když vidí, tak by tu střelu měl chytit. A když jsem neviděl, tak mě to dvakrát trefilo, to byla i klika. Ale měli jsme to dobře rozestavené," dodal.

Druhá nula v sérii ho těšila, nicméně převažovala radost z postupu. "Pro tým to znamená, že nemusel dát tolik gólů a ty dva zápasy jsme tím vyhráli. Pro mě osobně je to hezké, ale ty čtyři vítězné zápasy jsou mnohem cennější, protože jsme je vyhráli jako mužstvo a ještě nám nekončí sezona, za což jsem strašně rád," pochvaloval si Málek.

Na jméno dalšího možného soupeře nehledí. "Na to teď vůbec nekoukám, my si musíme hlavně odpočinout. Čeká nás nejprve dlouhá cesta domů, pojede se nám hrozně hezky, ale až tak v úterý, kdy máme trénink, začneme přemýšlet a připravovat se na to, co dál," nastínil Málek.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.