ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Hokejisty Sparty zřejmě povede Jandač

Velikost textu:

Praha - Uznávaný kouč Josef Jandač by mohl vést od nové sezony hokejisty pražské Sparty, pro které skončila současná sezona zklamáním v podobě účasti ve skupině o udržení. Asistentem současného trenéra Pardubic a zároveň bývalého asistenta reprezentačního kouče Vladimíra Růžičky, by se pak měl stát Richard Žemlička, jedna z největších postav sparťanské historie. Informoval o tom deník Sport. Dohoda, po níž dlouho toužil sparťanský generální manažer Petr Bříza, je podle všeho již připravena a stačí jen doladit její detaily.

Josef Jandač
Josef Jandač
Otevřít galerii
 • Josef Jandač autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/17/1678/167785.jpg?1274820643
 • HC Sparta Praha autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Přestože má mezi oběma stranami již existovat ústní dohoda o spolupráci, Jandač je opatrný. "Neslyším o tom poprvé. Ale já se teď soustředím výhradně na Pardubice a na naše play-off. Myslím, že jsme tam ještě neřekli poslední slovo. A vždycky jsem řešil svou budoucnost až po sezoně a teď tomu nebude jinak," řekl listu Jandač.

Podobně tajemný zůstává zatím i Bříza. "Samozřejmě se zabýváme složením celého realizačního týmu, posilujeme sportovní úsek s výhledem na další roky. Ale co se trenérů týče, zatím konkrétní jména komentovat nebudeme, protože se jedná jen o spekulace," prohlásil Bříza.

Sparta touží co možná nejrychleji napravit blamáž z probíhající sezony, kdy hvězdný kádr zklamal a místo očekávané jízdy za titulem nasměroval klub do skupiny o udržení. I proto by se měl sportovním manažerem brzy oficiálně stát Otto Sykora, který šéfoval německému Norimberku, s Břízou již nyní spolupracuje a podílí se na výběru posil.

Pokud se Jandač skutečně stane novým trenérem Sparty, velmi pravděpodobně bude jeho asistentem dlouholetá opora a kapitán Pražanů Žemlička, jenž si trénování vyzkoušel v první lize u mužstva Berouna. "Nabídka Sparty se neodmítá. Když by přišla, šel bych do toho," ujistil již před časem Žemlička.

Josef Jandač
Josef Jandač
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.