ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

Hokejový trenér Sýkora povede i nadále Minsk

Velikost textu:

Minsk - Hokejisty Dinama Minsk bude i v příští sezoně trénovat Marek Sýkora. Běloruský klub, který v osmifinále play off Kontinentální ligy podlehl Jaroslavlí, zároveň oznámil, že pro příští ligový ročník nepočítá s obráncem Tomášem Mojžíšem ani s útočníkem Petrem Sýkorou. "Jsem pod smlouvou, takže v klubu budu i nadále působit," uvedl kouč Sýkora, který se přitom krátce po skončení sezony vyjadřoval ke své budoucnosti v Minsku zdrženlivě. Dobře si totiž zřejmě uvědomoval, že trenérský post v Dinamu je hodně vrtkavý.

Marek Sýkora
Marek Sýkora
Otevřít galerii
 • Marek Sýkora zdroj: hokejkv.cz https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/9/856/85582.jpg?1242121094
 • Kontinentální hokejová liga zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/23/2238/223773.jpg?1294764211

"Když jsem před sezonou přišel, tak jsem věděl, že za dva roky se tady vystřídalo šest trenérů a za šest let asi čtrnáct. Ale na druhou stranu jsem neměl co ztratit. Ano, jsem starý, ale doufám, že ještě můžu fungovat. Zvláště když jsou vedle mě mladší asistenti," řekl jednašedesátiletý trenér.

Klub již krátce po vyřazení z play off oznámil i jména prvních hráčů, s kterými dále nepočítá. A byla mezi nimi i česká dvojice Mojžíš, Petr Sýkora. Kouč Sýkora přiznal, že od svého jmenovce, který do týmu přišel v průběhu sezony, očekával více. 

"Nechci Petra kritizovat, ale myslel jsem, že nám pomůže více. Možná jsem podcenil skutečnost, že téměř rok po operaci nehrál. Když ale začal hrát v České republice, tak byl v pohodě, střílel góly. I v Dinamu začal dobře, ale nakonec jsme čekali více," uvedl Marek Sýkora na adresu dvojnásobného vítěze Stanleyova poháru. Petr Sýkora v 28 zápasech za Minsk vstřelil osm branek a připsal si sedm asistencí. Gól a finální přihrávku přidal v play off.

Petr Sýkora
Petr Sýkora
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.