ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Trenér Venera ve Zlíně končí, klub čekají velké změny

Velikost textu:

Zlín - Trenér hokejistů Zlína Zdeněk Venera podle očekávání po vyřazení v play-off u týmu končí. S mužstvem strávil tři roky a po sezoně mu vyprší smlouva; s vedením byl na tomto scénáři domluvený už dříve. Zlínský klub čekají i jiné velké změny. Podle člena prezidia a náměstka primátora Aleše Dufka se dotknou celkové koncepce, bližší podrobnosti ale neupřesnil.

Zlínský kouč Venera
Zlínský kouč Venera
Otevřít galerii
 • Zlínský kouč Venera autor: -, zdroj: http://hokej.zlin.cz https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Pardubice - Zlín autor: Alexandra Mlejnková, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Zlínu se už šest let nepodařilo překročit čtvrtfinálovou hranici, letos navíc nevyhrál v sérii s Pardubicemi ani jedno utkání. "Na ukončení spolupráce se Zdeňkem Venerou jsme se domluvili už začátkem února. V klubu působil tři roky, což považuje za optimální dobu," řekl manažer marketingu a komunikace a také člen prezidia Patrik Kamas. Ve stejném duchu hovořil už po středečním, posledním čtvrtfinálovém utkání i Venera. "Jsem tu tři roky a asi by měla přijít změna," řekl kouč.

Klub s oficiálním oznámením čekal, až skončí sezona. Podle smlouvy bude Venera ještě do konce dubna ve Zlíně pracovat. Zatím prý není definitivně rozhodnutý, kde bude působit v příští sezoně. "Nechám si na rozmyšlení chvíli čas. Nechci nic uspěchat. Mám před sebou několik nabídek a některé z nich jsou zajímavé," uvedl Venera. Podle neoficiálních informací se o Veneru nejvíce zajímá Kometa Brno, ve hře je také Sparta Praha a případné angažmá v zahraničí. Venerovu roli by měl převzít dosavadní asistent Rostislav Vlach.

Změnami projde po sezoně i hráčský kádr

Hostování z Třince skončilo brankáři Tomáši Dubovi, smlouvy bez opce končí obráncům Antonínu Bořutovi, Martinu Lučkovi a Janu Švrčkovi i útočníkům Jaroslavu Balaštíkovi, Ivanu Rachůnkovi, Stanislavu Balánovi, Peteru Sivákovi a Jiřímu Ondráčkovi. Opci má klub na brankáře Jakuba Sedláčka a Libora Kašíka a hráče Dalibora Řezníčka, Martina Matějíčka, Lukáše Finsterleho, Petra Holíka, Radka Míku a Bedřicha Köhlera. Do Zlína by se v příští sezoně měl vrátit útočník Petr Čajánek.

Klub ale podle všeho čekají také velké koncepční změny. Město Zlín, které drží 49 procent akcií klubu, je totiž podle Dufkových slov velmi nespokojeno s celým průběhem této hokejové sezony. "Na změnách jsme se shodli s generálním sponzorem a předpokládám, že se shodneme i s občanským sdružením," uvedl Dufek. Desetiprocentním vlastníkem je generální sponzor, stavební společnost PSG, zbytek patří občanskému sdružení HC PSG Zlín.

Podle Dufka jsou sportovní výsledky prvního týmu klubu "posledním, viditelným bodem" celého fungování hokeje ve Zlíně od mládeže až k provozu zimních stadionů. "Určitě bych nevinil extraligový tým a jeho trenéra z toho, že jsou zodpovědní za situaci ve zlínském hokeji. Problémy jsou mnohem hlubší," doplnil. Město letos přikleplo hokejistům šest milionů korun na pokrytí nákladů na mládež a energie a 16 milionů jako neinvestiční dotaci.

PSG Zlín
PSG Zlín
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.