ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Disciplinární dohra: Nedvěd a Kalous zaplatí pokutu

Velikost textu:
aktualizováno 8. 3. 2011 14:40

Praha - Disciplinární komise Asociace profesionálních klubů (APK) ledního hokeje nebude více trestat faul útočníka Slavie Jiřího Doležala na libereckého Petra Nedvěda v druhém utkání čtvrtfinálové série play-off extraligy. Nedvěd musí naopak za své chování zaplatit pokutu 10 000 korun, dvojnásobnou sumu pak disciplinárka vyměřila kouči Bílých Tygrů Jiřímu Kalousovi.

Andrej Podkonický (vpravo) z Liberce a Jiří Doležal ze Slavie
Andrej Podkonický (vpravo) z Liberce a Jiří Doležal ze Slavie
Otevřít galerii
 • Andrej Podkonický (vpravo) z Liberce a Jiří Doležal ze Slavie autor: Radek Petrášek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Petr Nedvěd autor: Petrášek Radek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Disciplinární komise ve zkráceném řízení neshledala důvody pro další Doležalovo potrestání za zákrok ze 48. minuty vypjatého nedělního duelu, kdy slávistický útočník fauloval kolenem kapitána Bílých Tygrů Nedvěda. Následně ještě Doležal podstoupil bitku s Andrejem Podkonickým, za což v součtu dostal dva tresty do konce utkání a automaticky tak vynechá středeční třetí díl série.

Doležal další trest nedostane

přehrát video
Vyjádření šéfa disciplinární komise

Liberec tak neuspěl s požadavkem dodatečného trestu za zákrok na Nedvěda. "Další trest pro Doležala nebude následovat, neboť trest za faul udělený v utkání na pět minut a do konce zápasu považujeme za dostatečný," řekl předseda disciplinární komise Karel Holý.

Ctibor Jech, liberecký generální manažer:

"Rozhodnutí akceptujeme, a to i přesto, že si nadále myslíme, že faul Doležala byl cílený, a očekávali jsme z tohoto pohledu dodatečný trest. Petr Nedvěd po oba volné dny nebyl na ledě a jeho start v následujícím zápase je nepravděpodobný. Tím pádem je náš tým Doležalovým zákrokem citelně poškozen."

Trestům se naopak nevyhnuli Liberečtí. Nedvěd, který po faulu hodil z liberecké střídačky na slávistickou láhev s pitím, za to musí zaplatit deset tisíc korun. Ještě o dalších deset tisíc korun více zaplatí trenér Kalous. "U něho se jedná o trest udělený za neoprávněný vstup na ledovou plochu," přiblížil Holý.

Kalous nechtěl trest blíže komentovat. "Jen mě trochu překvapuje, že si zrovna na tohle Slavia stěžovala. To je asi tak vše, co k tomu říci," prohlásil Kalous.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.