ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Řežba fanoušků v hokejové lize, zasahovala policie

Velikost textu:

Orlová - Druholigový hokejový zápas v Orlové na Karvinsku skončil v pátek večer násilnostmi. Příznivci hostujícího Přerova chtěli napadnout domácí fanoušky a zaútočili i na pořadatele. Policie zadržela devět agresivních fandů z Přerova ve věku 17 až 22 let. Podobné konflikty tam policisté řešili už před časem. "V průběhu utkání se někteří fanoušci hostujícího klubu snažili dostat do sektoru domácích. Další naskakovali na ochranné hrazení a lomcovali s ochranným plexisklem," uvedla mluvčí moravskoslezské policie Soňa Štětínská.

Střet fanoušků s pořadateli
Střet fanoušků s pořadateli
Otevřít galerii
 • Střet fanoušků s pořadateli autor: ČT Brno, zdroj: ČT Brno https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/22/2111/211004.jpg?1290087872
 • Policie autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/24/2336/233593.jpg?1298103060

Když se pořadatelé snažili situaci uklidnit, agresivní fanoušci zaútočili i na ně. Na místě byli připraveni členové moravskoslezské policejní pořádkové jednotky, kteří proti výtržníkům zasáhli. "Bylo potřeba zabránit napadání osob, případnému střetu fanoušků obou klubů a poškozování majetku. Navíc v určitou chvíli začala mezi diváky a také do dalších míst dopadat různá pyrotechnika," uvedla mluvčí.

Policisté zadrželi osm agresivních mladíků. "Dopustili se přestupku proti veřejnému pořádku. Také jsme zatkli jednadvacetiletého muže, který policisty při zákroku napadl. Už si vyslechl obvinění z násilí proti úřední osobě a výtržnictví," uvedla mluvčí s tím, že všech devět mladíků bylo později propuštěno na svobodu.

Policisté už začátkem týdne upozornili na nový trend. Podle nich se divácké násilí stále častěji přesouvá z fotbalových stadionů do hokejových hal. Minulý týden před utkáním Vítkovic s Třincem dostala policie informaci, že se chuligáni chystají napadnout vlak s fanoušky u Havířova. "Na zastávce skutečně byla skupina lidí," řekl velitel odboru pořádkové policie Radim Daněk. Policisté pak fanoušky celou cestu doprovázeli.

Překonaný brankář
Překonaný brankář
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.