ČTsport

ČTsport
sobota 17. listopadu 2018 Mahulena

Hokejová Slavia se možná přesune do Edenu

Velikost textu:

Praha - Společnost E-Side, která v pražském Edenu vlastní fotbalový stadion, na němž hrají Slavia i Bohemians 1905, chystá ve Vršovicích stavbu dalšího stánku. Jedná se o multifunkční arénu pro 10 000 diváků. Informoval o tom server iDnes.cz. Plány firmy nahrávají úvahám, že by se do Edenu mohla přestěhovat hokejová Slavia, která v současnosti využívá O2 arénu.

Vizualizace nové multifunkční haly v Edenu
Vizualizace nové multifunkční haly v Edenu
Otevřít galerii
 • Vizualizace nové multifunkční haly v Edenu zdroj: E-Side https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • HC Slavia Praha autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Základy stavby by měly vzniknout ještě letos, dokončení se plánuje o dva roky později. Podle společnosti je aréna navržena plně v souladu s moderními trendy. "Bude poskytovat prostory pro bohaté sportovní a kulturní využití," informovala E-Side.

Podle investora se bude v Edenu už zanedlouho hrát také futsal, basketbal a házená. Chybět by však neměla ani ledová plocha. Společnost však zároveň nepotvrdila, že by aréna byla určena pro hokejovou Slavii.

Kouč a generální manažer klubu Vladimír Růžička k tomu poznamenal, že Slavia má s O2 arénou dlouhodobou smlouvu. Těžko by se z ní tak vyvazovala. "Zatím k tomu opravdu nemůžu říct nic jiného," dodal. Skoupý na slovo byl i obchodní manažer klubu Ladislav Blažek. "Nebudu se k tomu vůbec vyjadřovat," řekl.

Růžička však v minulosti několikrát připustil, že by se Slavia mohla přestěhovat. Důvodem byly zejména velké finanční prostředky, které klub vynakládá na svůj pobyt v libeňské hale. "O2 aréna je pro nás obrovský zabiják," řekl Růžička loni v listopadu. Podle neoficiálních informací platí Slavia za pronájem na jedno utkání 400 tisíc korun.

Radost hráčů Slavie
Radost hráčů Slavie
Více fotek
 • Radost hráčů Slavie autor: Igor Šefr, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/24/2339/233835.jpg
 • Vladimír Růžička autor: Kateřina Šulová, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/23/2266/226505.jpg
Zdroj: ČT24

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.