ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Hubáček: Nasadili jsme korunu vlastní trapnosti

Velikost textu:

Brno - Horší zakončení základní části si hráči Komety Brno nepředstavovali ani v nejošklivějším snu. Po ostudné prohře na domácím ledě se Slavií Praha 1:5, která měla v sestavě osm juniorů a starších dorostenců, fanoušci "Modrobílé šlechty" při odchodu do šaten hráče doprovodili do šaten pískotem. Chorály opěvovaná Kometa tvrdě přistála. Pouze neúnavnému bojovníkovi a střelci jediné branky Brna Petru Hubáčkovi se dostalo od fanoušků ocenění. Přesto i on, stejně jako spoluhráči, spíše po zápase připomínal spráskaného psa.

Petr Hubáček
Petr Hubáček
Otevřít galerii
 • Petr Hubáček zdroj: isport.cz https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/24/2339/233844.jpg?1298240455
 • HC Kometa Brno autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/20/1927/192646.jpg?1283863567

"Vypadáme trapně. Pokazili jsme v závěru celou sezonu a teď jsme všemu nasadili korunu. Nemá cenu hodnotit zápas. Pokazili jsme, co se dalo. Sezona je ztracená nebo promrhaná," uvedl Hubáček. "Někdy je obtížnější, když přijedou junioři, kteří nemají co ztratit. My jsme totálně v nepříjemné situaci," dodal Hubáček, jenž z pozice hráče podobnou diváckou ostudu nezažil.

Petr Hubáček:

"Musíme odehrát play out tak, abychom odešli se vztyčenou hlavou. A nevypadali trapně."

přehrát video
Brno - Slavia

Série 12 zápasů skupiny o udržení bude z hlediska Komety bojem o opětovné získání přízně diváků. "Lidé jsou zklamaní. Ale dokážou prominout, když zbytek sezony odehrajeme naplno. Budeme bojovat. To je jediné, co po nás nyní chtějí," tvrdí Hubáček, jenž očekává velmi náročné zápasy zejména s Kladnem a Mladou Boleslaví. Oba celky se chtějí vyhnout baráži.

Podobnou ostudnou situaci zažil pouze trenér Komety Ladislav Lubina, před lety jako hráč Pardubic. "Na utkání chodilo maximálně 1 500 diváků. Už jsem je všechny znal a věděl, co budou na nás pokřikovat. Něco podobného bych v životě zažít nechtěl," uvedl Lubina. Letos si to podle všeho zopakuje. Vedení Brna již rozhodlo, že na zápasy skupiny o udržení budou v Brně stát vstupenky oproti základní části polovinu.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.