ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan

Hokejové ohlasy: Třinec poprvé vyhrál základní část

Velikost textu:

Třinec - Hokejisté Třince poprvé ve své šestnáctileté extraligové historii oslavují prvenství v základní části nejvyšší soutěže. Kolo před jejím koncem o tom rozhodla výhra Ocelářů nad Plzní 4:0 a bodová ztráta Liberce v Litvínově. Prezidentský pohár tak vyzdobí zatím skromnou galerii úspěchů v třinecké Werk Aréně. "Je to takové ocenění naši dlouhodobé práce, ale o ten hlavní pohár se začne teprve bojovat," řekl Radek Bonk, který byl s dvěma góly hlavním strůjcem vítězství Třince.

Utkání Třinec - Plzeň
Utkání Třinec - Plzeň
Otevřít galerii
 • Utkání Třinec - Plzeň autor: Jaroslav Ožana, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Utkání Třinec - Plzeň autor: Jaroslav Ožana, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Oslavy Ocelářů měly úsměvnou předehru. Vzhledem k tomu, že jejich zápas skončil dřív než souboj Liberce, čekali před bouřícím publikem několik minut srocení na ledě u vlastní střídačky, ale po mylné informaci hlasatele, že Bílí Tygři vstřelili čtvrtý gól, už zamířili do kabiny. Teprve po chvíli se ukázalo, že šlo o omyl a Liberec inkasoval. Tým se proto narychlo vracel z šatny k fanouškům.

Peter Hamerlík:

"Byl by alibismus říkat, že jsme to nechtěli vyhrát. Jsme rádi, ale to hlavní náš čeká až v play off. Teď si možná trochu odpočineme, budeme mít volněji, ale na play off se musíme dobře připravit, protože první místo po základní části nic neznamená."

přehrát video
Třinec - Plzeň

"Řekli nám, že Liberec dál gól, tak jsme šli už do kabiny. Tam nám zase řekli, že gól dal Litvínov, tak jsme šli zase zpátky. Ale bylo to v pohodě. Vysvětlilo se to během několika sekund, takže jsme se jen tak prošli," usmál se Martin Růžička. Podle něj je Prezidentský pohár hlavně dárkem třineckým příznivcům. "Lidi si to užívají, je to hlavně pro ně, za to, jak nás celou sezonu podporují. Ale i pro nás je to samozřejmě zadostiučinění. Máme čas si to chvilku užít, ale pak začne to nejdůležitější. Play off," řekl Růžička.

Třinec letos poprvé v historii sehrál celou základní část bez velkých výkyvů. Snad až na mytí hlav po debaklu 2:9 v Pardubicích v 15. kole. "Nějaká krize tam možná byla, ale ani přesně nevím kdy. Ten tým je tak kvalitní, že jsme si sedli, něco si k tomu řekli a šlo se dál," uvedl Růžička. "Teď se musíme připravit co nejlépe na play off. Tenhle zápas je příslibem, podali jsme opravdu parádní výkon," dodal nejlepší třinecký střelec a reprezentant, který má po na kontě už 23 gólů.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.