ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan

Reprezentace v únoru nezářila v hokeji ani ve fotbale

Velikost textu:

Praha - Pro dva nejsledovanější české sporty nebyl minulý týden vůbec šťastný. Fotbalová reprezentace dostala v Chorvatsku v přátelském utkání poprvé ve své samostatné historii čtyři góly a hokejový výběr prohrál na Švédských hrách všechny tři zápasy turnaje. O tom, nakolik budou mít tyto výsledky vliv na blížící se nejdůležitější akce sezony, tedy hokejové MS na Slovensku, respektive kvalifikační zápas ve Španělsku, příšli do studia České televize diskutovat šéftrenér Českého svazu ledního hokeje Slavomír Lener a manažer fotbalové reprezentace Vladimír Šmicer.

Vladimír Šmicer
Vladimír Šmicer
Otevřít galerii
 • Vladimír Šmicer autor: Kateřina Šulová, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/20/1932/193184.jpg?1284026738
 • Slavomír Lener autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Slavomír Lener nechce dělat z neúspěchu na únorové reprezentační akci ve Švédsku zbytečné drama. "Pro nás to byl jen jeden z turnajů, příprava na mistrovství. Navíc ve Švédsku se často nevyhrává. Domácí hráli fantasticky, naopak nám chyběl pohyb a tlak do branky, přesilovky se nepovedly. Potěšil snad jen zápas s Finskem, hrálo se nahoru domů, byli jsme ve hře až do konce, ale se zápasy se Švédy a Rusy rozhodně spokojeni nejsme," hodnotí Lener.

Fotbalový výběr čekají před utkáním s úřadujícími mistry Evropy i světa určitě změny. "Většina kádru zůstane stejná, ale povoláme i nové hráče. Tenhle zápas ukázal, jaké máme rezervy a budeme muset stále hledat vhodné typy hráčů. Určitě využijeme některé hráče z jednadvacítky, která opět vyhrála. S obranou hýbat moc nebudeme, i když dostala čtyři góly, kluci se potřebují sehrát," vysvětluje Šmicer.

přehrát video
Na slovíčko

Reprezentace se také potýká s nedostatkem hráčů střední generace. Hráčům úspěšných výběrů "lvíčat" z let 2000 a 2002 je již přes třicet a od té doby žádná silná generace nepřišla. Ze stříbrné dvacítky z MS v Kanadě 2007 se do národního celku prosadil dlouhodobě pouze Martin Fenin. "Někteří hráči si mysleli, že jsou až moc dobří, dostali se do velkých klubů, ale nehrají. A v tomhle věku nepotřebují jen trénovat se špičkovými hráči, oni potřebují hlavně hrát," objasňuje Šmicer.

Na téměř domácím šampionátu bude startovat na přelomu dubna a května hokejová reprezentace, utkání základní a osmifinálové skupiny totiž odehraje ve slovenské Bratislavě. Základ týmu budou tvořit hráči z evropských soutěží, očekává se ale také výraznější účast hráčů NHL. "Trenér Hadamczik vyráží na dvanáct dní do Ameriky, bude mluvit s hráči, uvidí řadu zápasů, já se s ním potkám v New Yorku na utkání Rangers a budu pokračovat ve vlastní inspekci. Samozřejmě je na trenérovi, kolik hráčů nakonec pozve, potřebujeme mít ale maximum informací," uzavírá Lener.

Zdroj: ČT24

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.