ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Hokejové ohlasy: Somík pokořil Kladno čtyřmi góly

Velikost textu:

Pardubice - Slovenský útočník Radovan Somík se stal v 50. kole prvním hráčem v probíhající sezoně, jemuž se podařilo čtyřikrát v průběhu jednoho zápasu zapsat do střelecké listiny. Pomohl tak obhájci prvenství porazit Kladno 7:3. Pro samotného Somíka jsou jeho čtyři góly v české extralize rekordním počinem, protože dosud měl na svém kontě jeden hattrick a to ještě v době, kdy hrál za Znojmo. Bylo to 14. března 2002. Přece jen se však již čtyřikrát v jednom utkání mezi střelce v kariéře zapsal, ale ještě na Slovensku v první lize, v nejvyšší soutěži to bylo poprvé.

Radovan Somík
Radovan Somík
Otevřít galerii
 • Radovan Somík autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • HC EATON Pardubice autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/20/1927/192641.jpg?1283863261

"Jsem rád, že se mi to povedlo, protože nepatřím k nějakým obávaným střelcům a v extralize jsem něco takového ještě nezažil. Tenhle zápas si budu hodně dlouho pamatovat," řekl kanonýr s číslem 96. "Po té pauze jsem se na utkání těšil, na ledě jsem se cítil dobře. V první třetině se mi podařilo dát dva góly, určitě to pomůže psychicky, protože jsme pak hráli víc uvolněně a myslím si, že se nám hra dařila," připomněl.

Pardubičtí stále ještě nemají jistou účast v první šestce a tak se nabízela otázka, zda hráči trošku neznervóznila úterní výhra Slavie v předehrávce
proti Třinci, po níž je Pražané dočasně v tabulce přeskočili. "Byli jsme si toho vědomi, v těch posledních zápasech jde o všechno, rozhoduje se o té šestce a jsou to už zápasy jako v play off. Ale my jsme se na to už nachystali. Řekli jsme si, že jsou tři body pro nás moc důležité," připomněl Somík. Ještě nic však není z pohledu Eatonu rozhodnuté. "Čekají nás ještě dva těžké zápasy. Rozhodovat se bude až v tom posledním kole," předpovídal Somík.

přehrát video
Pardubice - Kladno
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.