ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Extraliga ve Varech zůstane, klub město neopustí

Velikost textu:
aktualizováno 16. 2. 2011 19:40

Karlovy Vary - Hokejová extraliga se bude v Karlových Varech hrát i v příští sezoně. Majitel HC Energie Karel Holoubek se rozhodl, že bude klub nadále podporovat a část financí, které požadoval od města, zajistí sám. Městské zastupitelstvo počítá s tím, že hokejový klub v roce 2011 dostane 11,3 milionu korun z rozpočtu plus 500 tisíc ze sportovního grantu. Holoubek přitom původně požadoval dotaci 18 milionů, poté v kompromisním návrhu o čtyři miliony méně.

Karlovarští hokejisté
Karlovarští hokejisté
Otevřít galerii
 • Karlovarští hokejisté autor: Alexandra Mlejnková, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/22/2123/212261.jpg?1290544247
 • KV Arena autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Město mému návrhu nevyhovělo, ale podařilo se mi dohodnout s významným místním podnikatelem Milutinem Peričem, který nám navíc poskytne dva miliony korun. Zbývající finance zřejmě zajistím sám," uvedl Holoubek.

Holoubek, který v Karlových Varech podporuje hokej už 18 let a dovedl jej z druhé ligy až do extraligy a k zisku mistrovského titulu, navíc věří, že se mu podaří i s podporou opozičních zastupitelů domluvit, aby klub dostal ještě neúčelovou dotaci ve výši 2,2 milionu korun z výnosů provozu Karlovarské teplárenské.

přehrát video
Extraliga se z Varů stěhovat nebude

Majitel klubu zároveň potvrdil, že odmítl návrh radnice na motivační část dotace, která by souvisela s výsledky extraligového týmu. V případě, že by klub vyhrál seniorskou extraligu, mohl by získat až dalších pět milionů korun. Zástupci klubu se navíc podle generálního manažera Miroslava Vaňka dohodli, že o podpoře klubu pro rok 2012 začnou s představiteli radnice jednat dříve než letos.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.