ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan

Hokejové mistrovství se blíží, Slováci narychlo dokončují stadiony

Velikost textu:

Bratislava – Na Slovensku vrcholí přípravy na hokejové mistrovství světa a z některých médií se ozývá varování, že se do konce dubna nestihne rekonstrukce stadionů v Bratislavě a Košicích. Organizační výbor ale nervózní fanoušky uklidňuje. Závod s časem prý nepochybně vyhraje.

Příprava bratislavského stadionu Ondřeje Nepely na hokejové mistrovství světa
Příprava bratislavského stadionu Ondřeje Nepely na hokejové mistrovství světa
Otevřít galerii
 • Příprava bratislavského stadionu Ondřeje Nepely na hokejové mistrovství světa autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Bratislavský stadion Ondřeje Nepely autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/24/2319/231882.jpg?1297541398

Bratislavský stadion Ondreje Nepely odevzdali dělníci hokejistům a fanouškům už během tohoto pátku a soboty kvůli turnaji Slovakia Cup. Jeho rekonstrukce ale ještě zdaleka není u konce a od pondělí se bude muset sportovní hala na několik týdnů znovu změnit na staveniště. Ve skluzu jsou i tréninkové plochy.

Stadion získal povolení na předčasné užívání. Zatím je však jeho kapacita omezena na 2 000 diváků, po dokončení prací stoupne počet míst pro fanoušky na zhruba 9 200. Nad ledovou plochu už pracovníci instalovali informační kostku, funguje ozvučení, technologická zařízení prý zvládla provedené testy. Z okolí stadionu zase byla odstraněna část zátarasů.

Příprava slovenských stadionů na MS

Podobnou atmosféru jako nyní už stadion jednou zažil, před mistrovstvím v roce 1959 se zde horečně pracovalo. Kdysi tichá čtvrť Bratislavy se však změnila na jednu z nejrušnějších, šampionát se proto bude muset poprat s dopravou. "Absolutní preference bude na veřejné hromadné dopravě, ta bude bezplatná pro každého majitele vstupenky na jakýkoliv hokejový zápas během mistrovství," vysvětluje mluvčí města Bratislava Ľubomír Andrassy.

Igor Němeček, ředitel organizačního výboru MS:

"Vše bude určitě připraveno tak, abychom mohli spokojeně otevřít mistrovství světa v ledním hokeji."

Dopravní plán myslí speciálně na české fanoušky. Praha jim chystá vlastní záchytné parkoviště. Připraveno na návštěvníky má být i vlakové a autobusové nádraží. Velkým strašákem jsou i okolní podchody, čistit se nebudou, město je zamaskuje. "Někde to budou spíš reklamní plochy, které budou zakrývat věci, ale myslím, že to k tomu také patří, bohužel se to jinak udělat nedá," říká bratislavský starosta Milan Ftáčnik.

Ani v Košicích není všechno stoprocentní, maskovat však nic neplánují. Zdejší obyvatele ale mnohem víc trápí, že všechny zápasy slovenské reprezentace se budou hrát pouze v Bratislavě. A stejně i semifinálové či finálové boje. Jedinou šancí, jak by mohli zdejší fanoušci vidět hrát Slováky i na košickém ledě, je, pokud by se domácí propadli do bojů o záchranu. To si však na Slovensku asi nikdo nepřeje.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.