ČTsport

ČTsport
středa 14. listopadu 2018 Sáva

Jaromír Jágr převezme vedení kladenského klubu

Velikost textu:

Kladno - Hokejista Jaromír Jágr převezme v nové sezoně od svého otce vedení kladenského klubu. Možná ale zůstane v zahraničí a klub bude řídit na dálku, potvrdil v rozhovoru pro pondělní MF Dnes. "Otec to s pomocí města táhl 17 let, což je ohromná doba. Chci klub znovu nastartovat a rád bych začal od mládeže," prohlásil hokejový útočník.

Jaromír Jágr
Jaromír Jágr
Otevřít galerii
 • Jaromír Jágr autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/20/1939/193864.jpg?1284225888
 • Jaromír Jágr autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/17/1682/168113.jpg?1274902500

"Je to ponižující a smutné, když vidíte, jak se město staví k něčemu, co jsem sedmnáct let budoval a tvořil," řekl o situaci v klubu jeho současný prezident, 70letý Jaromír Jágr starší. Naráží na fakt, že on a ředitel klubu Milan Volf kandidovali v komunálních volbách za stranu Volba pro Kladno, která nakonec skončila v opozici. A kvůli tomu údajně dostává menší dotace. Kdyby v čele klubu stál Jágr junior, tedy hokejový útočník, vztahy mezi hokejisty a radnicí by se mohly narovnat.

Útočníkovi, který v úterý oslaví 39. narozeniny, skončí v létě smlouva v Avangardu Omsk, kde hraje po odchodu z NHL už třetím rokem. Loni v létě Jágr slíbil, že se do dvou let do svého mateřského klubu vrátí. Nyní je rozhodnut převzít Kladno už po této sezoně.

Angažmá Jágra mladšího ale neznamená, že se už v létě do Kladna vrátí jako hráč. Podle svých slov možná ještě zůstane v Omsku nebo se vrátí do NHL. Kladenský hokej už několik let v tichosti sponzoruje. Dává mu ročně několik milionů korun, které pomáhají snížit ztrátu i tak jednoho z nejchudších extraligových týmů. Ten je tři kola před koncem základní části extraligy na předposledním třináctém místě o pět bodů před Mladou Boleslaví a bojuje o záchranu.

Zdroj: MfD

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.