ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

Valná hromada APK: Tresty v nových kauzách nebudou

Velikost textu:
aktualizováno 26. 1. 2011 22:30

Špindlerův Mlýn (Trutnovsko) - Bodové odpočty v hokejové extralize zůstávají v platnosti. V případě pochybení při přestupech Martina Adamského a Jana Švrčka, na která se přišlo v poslední době, nejsou podle APK důvody pro přijetí sportovně-technického opatření. Na valné hromadě Asociaciace profesionálních klubů (APK) byla jednoznačně potvrzena platnost rozhodnutí o bodových odpočtech Mladé Boleslavi, Plzni a Kladnu kvůli administrativním nesrovnalostem. APK ze svého pohledu kauzu definitivně uzavřela a už se k ní nebude vracet.

Utkání Plzeň - Mladá Boleslav
Utkání Plzeň - Mladá Boleslav
Otevřít galerii
 • Utkání Plzeň - Mladá Boleslav autor: Petr Eret, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Tipsport Extraliga autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/20/1927/192653.jpg?1285247803

"Mladá Boleslav otevřela tu svoji starou kauzu, ale potvrdilo se rozhodnutí valné hromady z minulého jednání. Proběhlo hlasování, v němž bylo 13 klubů pro ponechání rozhodnutí a Mladá Boleslav se zdržela, takže dokonce i Plzeň souhlasila. Této záležitosti už se věnovat nebudeme a považujeme ji za uzavřenou," řekl novinářům po skončení jednání ve Špindlerově Mlýně prezident APK Ctibor Jech.

"Ohledně těch nových kauz nepřišly žádné podněty na APK, ale projednávali jsme to čistě z důvodů, které byly uveřejněny v tisku a médiích. Pan ředitel (Stanislav Šulc) podal vysvětlení, jak je celá kauza zaregistrována a jaké k tomu jsou doklady, přičemž valná hromada jednoznačně rozhodla, že věc nebude řešena po sportovně-technické stránce, protože hráči jsou zaevidováni," vysvětlil Jech.

Adamského kauza skončí u disciplinárky

Pochybení v případě přestupu Adamského z Plzně do Třince se přesto dostane před disciplinární komisi APK, neboť valná hromada dala podnět k řízení proti zástupci Plzně v dané věci Jaromíru Zavoralovi, zástupci Třince Pavlu Markovi a řediteli extraligy Stanislavu Šulcovi. Oficiálním důvodem podnětu je "vyplnění a přijetí formuláře 'Prohlášení o postoupení hráčské smlouvy' podepsaného Jaromírem Zavoralem, zaslané na APK z klubu HC Oceláři Třinec Pavlem Markem a přijatého na APK panem Stanislavem Šulcem k evidenci". O neoprávněný start však nejde. "Případ bude předán disciplinární komisi, abychom to neuzavřeli jen rozhodnutím o té sportovně-technické stránce, ale i tím o částečném pochybení v administrativě," vysvětlil Jech.

Švrčkův případ nepůjde ani před disciplinární komisi, jelikož evidence jeho hostování z Olomouce do Zlína je z usnesení APK v souladu s řády.

APK chystá změnu řízení extraligy

APK zároveň připravuje plán rozvoje a úprav řízení extraligy do příštích sezon. "Na příští valné hromadě bude předveden detailnější plán, přičemž jednou z věcí je možnost rozšíření řízení extraligy o profesionální pracovníky a kontroling, který nám v této sezoně ukázal určité věci, které byly v naší činnosti skryté a projevily se v kauze s registracemi. Pracujeme na tom, aby vše bylo v příští sezoně již pod elektronickou kontrolou," řekl Jech.

Zatím prý nebyl ale dán požadavek na zásadní změny v provádění registrací. "Je to věc, která fungovala 15 let, a až teď se nám bohužel staly některé případy. Ale je to věc, která svým vývojem projde," ujistil Jech. Razantní změny v nejbližších dnech ovšem nelze očekávat.

Ředitel extraligy Šulc má ze strany klubů i nadále důvěru. "Dnes se o tom přímo vůbec nemluvilo, ale myslím, že tím, jakou měly podporu jednotlivé návrhy usnesení, tak to bylo jasné," prohlásil Jech. Nevyloučil však, že se personální otázky budou řešit po skončení probíhající sezony. "Po sezoně se vždy řeší personální záležitosti a tak jsme to vždy chtěli. Vrátit se k celé sezoně a udělat závěry, zda bude potřeba udělat nějaké personální změny, i třeba například ve výměně ředitele, ale nechtěli jsme to řešit uprostřed sezony," uvedl Jech.

Martin Adamský
Martin Adamský
Více fotek
 • Martin Adamský autor: Jaroslav Ožana, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/23/2221/222004.jpg
 • Prezident APK Ctibor Jech autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/22/2165/216468.jpg
 • Stanislav Šulc autor: Michal Doležal, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/22/2113/211257.jpg
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.