ČTsport

ČTsport
sobota 22. září 2018 Darina

Reichlovým nástupcem v Litvínově se stal Kýhos

Velikost textu:
aktualizováno 23. 1. 2011 18:59

Litvínov - Novým trenérem hokejistů Litvínova se stal Vladimír Kýhos. Nahradil Roberta Reichla, jenž v sobotu rezignoval. Čtyřiapadesátiletý Kýhos, který dosud působil v prvoligovém Táboře, uzavřel smlouvu do konce sezony s opcí na příští ročník. Jedenácté mužstvo extraligy převzal před dnešním tréninkem a večer se postaví na střídačku v utkání 44. kola s Plzní. Jeho asistentem zůstává Jiří Kučera. Reichel, který se stal hlavním koučem po skončení bohaté hráčské kariéry po uplynulé sezoně, se vzdal svého postu na mimořádném jednání představenstva klubu.

Vladimír Kýhos
Vladimír Kýhos
Otevřít galerii
 • Vladimír Kýhos zdroj: www.hctabor.com https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Robert Reichel autor: Libor Zavoral, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/23/2268/226761.jpg?1335353729

V sobotu vedl na tréninku mužstvo Kučera. Litvínov po čtyřech porážkách za sebou vypadl z desítky pro play-off a ztrácí čtyři body na devátou Plzeň i desáté Brno. Severočechy čeká důležité období v boji o návrat na pozice pro play-off. Po duelu v Plzni hraje v úterý dohrávaný zápas 35. kola na ledě Sparty.

Kýhos se po nabídce od mateřského Litvínova dohodl na uvolnění v Táboře, kde se v sobotu rozloučil se čtrnáctým týmem druhé nejvyšší soutěže výhrou nad Pískem 4:2. Do Litvínova se vrací po devíti letech, tým vedl v sezoně 2001/02 a v lednu byl odvolán. Už předtím v letech 1994 až 1997 působil v Litvínově jako asistent nejdříve Jaroslava Hübla a pak Josefa Beránka.

Vyjádření Roberta Reichla:

"Nerezignoval jsem, mluvil jsem v sobotu ráno s předsedou představenstva panem Vopatem a domluvili jsme se, že odstoupím. Bylo to po vzájemné dohodě. Nikdy se nevzdávám, jako hráč jsem to nikdy neudělal a ani jako trenér jsem nikdy nic nevzdal. Ale vedení se rozhodlo, že mužstvo potřebuje impulz. Není to příjemné, ale jsem úplně v pohodě. Mám volnou neděli, můžu si odpočinout od hokeje."

Kýhos odehrál za Litvínov 348 zápasů

Kýhos, který jako centr odehrál za Litvínov 348 zápasů a připsal si 284 kanadských bodů, trénoval dlouho v Chomutově. Pak působil také v Brně, ale v Kometě po odkoupení licence na extraligu od Znojma vydržel v minulé sezoně nejvyšší soutěži jen čtyři kola. Po propuštění zamířil do slovenské extraligy do Dukly Trenčín, Tábor převzal v květnu minulého roku.

Litvínov je pátým klubem extraligy, v kterém v této sezoně došlo ke změně na trenérském postu. Na konci října skončil v pražské Spartě Miloš Holaň, který následně převzal Mladou Boleslav místo Jana Tlačila. Holaňovo místo ve Spartě zaujal Miloslav Hořava. Na začátku listopadu rezignoval v Kladně Otakar Vejvoda starší a tým převzal Petr Tatíček. Naposledy na začátku ledna odstoupil v Brně Vladimír Jeřábek a Kometu vede jeho dosavadní asistent Ladislav Lubina.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.