ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Fleischmann kvůli krevním sraženinám letos dohrál

Velikost textu:

Denver (USA) - Pro hokejového útočníka Tomáše Fleischmanna z Colorada sezona v NHL předčasně skončila. Lékaři mu objevili dvě krevní sraženiny na plicích. Český hráč si stěžoval po čtvrtečním dopoledním rozbruslení na problémy s dýcháním a vyšetření odhalilo vážné zdravotní komplikace. Podle týmového lékaře Davida Mellmana bude šestadvacetiletý hokejista několik měsíců užívat léky na ředění krve a nesmí trénovat.

Tomáš Fleischmann s hráči Colorada
Tomáš Fleischmann s hráči Colorada
Otevřít galerii
 • Tomáš Fleischmann s hráči Colorada autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • NHL autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/19/1900/189951.jpg?1282909138

Generální manažer týmu Avalanche, kam přišel Fleischmann koncem listopadu z Washingtonu, dodal, že by hráčova kariéra neměla být ohrožena. "Řekli mi, že bude žít normálně. Nemusí být v nemocnici, jen bude brát léky," uvedl manažer Greg Sherman.

Podobné problémy měl Fleischmann už v létě roku 2009, kdy se mu udělala krevní sraženina v noze. Hluboká žilní trombóza se prý u hráče objevila po dlouhém letu do Česka po skončení sezony. Zmeškal pak přípravný kemp Washingtonu a také začátek dalšího ročníku NHL.

Pro Colorado bude Fleischmannova absence velmi citelná, protože český útočník si po výměně vedl skvěle. Ve 22 zápasech v dresu Avalanche zaznamenal 21 bodů. Navíc Colorado postrádá v současné době i další dva útočníky Ryana O'Reillyho s Peterem Muellerem. "Tomáš byl výraznou součástí našeho týmu a musíme se s tím vyrovnat. Nejsme jediným týmem, který musí takové věci řešit," uvedl Sherman, který se s koučem Joem Sakem poradí o možném posílení mužstva pro zbytek sezony.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.