ACF Fiorentina - FC Viktoria Plzeň

Liberec v boji o druhé misto porazil Vítkovice 4:2

Liberec - Hráči Liberce porazili v 42. kole hokejové extraligy Vítkovice 4:2 a posunuli se před svého soupeře na druhé místo tabulky. Tygři povzbuzeni z posledních výsledků na svého soka vlétli od první minuty a brzy šli do vedení, když Málkovi propadla Bartovičova střela od modré čáry. Hosté poprvé více zahrozili v deváté minutě a hned z toho bylo vyrovnání. Strapáč přenechal za modrou čárou puk Sýkorovi, který svižnou střelou do horní poloviny branky překonal Pince. Tomu navíc v 25. minutě prošel do branky pokus Pohla a Ostravané vedli. Domácí zvýšili kadenci střelby a do kabin šli zásluhou Klimenty opět za vyrovnaného stavu. Hned zkraje závěrečného dějství otočil skóre důrazný Vak a ve 47. minutě Hunkes po Nedvědově přihrávce definitivně rozhodl. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Hokejisté Třince porazili Mladou Boleslav 5:2 a udrželi se v čele tabulky. Utkání ovlivnil rychlý gól Květoně, který už po 28 sekundách projel obranou a zavěsil. Růžička v sedmé minutě vybruslil zpoza brány a trefil horní růžek, už za 39 vteřin Bonkova řada rozebrala obranu Středočechů a poslala Schwarze na střídačku. Navíc po Mikušově kiksu se ve 12. minutě do sóla dostal Peterek a bylo rozhodnuto. Boleslav sice snížila dvě minuty před druhou přestávkou Tvrdíkem, ještě do sirény ale Peterek druhým gólem vrátil Ocelářům klid. Poslední slovo měli hosté, sedmnáctiletý Hýka si pohrál s Hamerlíkem a blafákem vstřelil svůj první extraligový gól. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Hráči Zlína porazili Kladno 3:0 a udrželi se na čtvrtém místě tabulky, brankář Jakub Sedláček poprvé v sezoně udržel čisté konto. Po bezgólové první třetině využil domácí celek přesilovou hru, když skóre otevřel Švrček. Ve 33. minutě Drtina zastavil rozjetého Důrase, který z následného trestného střílení střelou mezi betony navýšil vedení Zlína. V závěrečném dějství ještě potvrdil výhru domácích Sýkora. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Bílí Tygři Liberec - HC Vítkovice Steel

Hokejisté Plzně porazili Spartu 2:0 a po devatenácti zápasech se opět dostali do elitní desítky soutěže. Západočeši, kteří díky administrativním chybám přišli o devatenáct bodů, si po celé utkání v poklidu udržovali dvoubrankové vedení z první třetiny, o které se zasloužil autor obou tref Radek Duda. Hosté nedokázali najít recept na brankáře Luboše Horčičku, který si tak připsal druhou nulu v sezoně. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Karlovy Vary zdolaly Pardubice 4:1 a po pětizápasovém čekání na plný bodový zisk posílily svou pozici v desítce pro play off. Na osmé pozici má Energie, která kvůli klesající finanční podpoře od města hrozí stěhováním z KV Areny, před nově jedenáctým Litvínovem náskok šesti bodů. V brance Karlových Varů si připsal výhru při svém extraligovém debutu Tomáš Závorka. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Hokejisté Litvínova prohráli doma s Brnem vysoko 1:7 a klesli v tabulce na jedenácté místo, mimo pozice zajišťující postup do play off. Kometa se tříbodového zisku dočkala po dvanáctizápasovém čekání, první výhry v pátém zápase na střídačce se dočkal i hlavní trenér Ladislav Lubina. O výsledku rozhodla už první třetina, kterou Kometa vyhrála 3:0. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Hráči Českých Budějovic porazili ve Slavii 3:0 a posunuli se před pražský tým na šesté místo v tabulce. Jihočeši vstřelili všechny góly ve druhé třetině, brankář Jakub Kovář udržel počtvrté v sezoně čisté konto. Trenér hostů Vladimír Růžička dostal v průběhu zápasu trest do konce utkání za nesportovní chování. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy