ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Ruští junioři mohutně oslavovali. Až je nepustili do letadla

Velikost textu:

Buffalo/Moskva - Příznivci ruské hokejové dvacítky se v Moskvě nedočkali příletu oslavovaného týmu, který ve středu na světovém šampionátu v americkém Buffalu překvapivě získal zlato. Organizátoři turnaje potvrdili, že letecká společnost Delta Airlines ve čtvrtek musela silně opilé a rozjařené hokejisty vyvést před odletem z letadla. Přílet do Ruska byl po skandálu odložen na sobotu.

Radost hráčů Ruska
Radost hráčů Ruska
Otevřít galerii
 • Radost hráčů Ruska zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Ruský tým oslavoval přímo na ledě zdroj: youtube.com https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Podle letištní správy všech třicet členů ruského juniorského týmu muselo "z bezpečnostních důvodů" letadlo opustit. "Abychom zajistili bezpečný průběh letu, posádka zamezila 30 cestujícím vstup na palubu kvůli jejich nepřístojnému chování," řekla mluvčí Delta Airlines Susan Elliottová. Rusové byli podle ní přeobjednáni na příští let do Moskvy.

Hráči byli údajně opilí, chovali se agresivně, někteří z nich vykazovali známky značné nevolnosti. Americká média zároveň upozornila, že mladí ruští hokejisté porušili zákon, protože ve státě New York je konzumace alkoholu povolena pouze osobám starším 21 let.

Podle ruského trenéra hráči "prakticky nepili"

Vedení ruské výpravy nepřístojné chování hráčů popřelo. Trenér Valerij Bragin ruským novinářům řekl, že jeho svěřenci se chovali v rámci normy. "Nevím, co se stalo," prohlásil trenér a dodal, že hráči alkohol "prakticky nepili". Člen vedení výpravy Valerij Fesjuk připouští, že oslavy zlata trvaly poněkud déle, ale odložení letu do Moskvy vysvětluje tím, že výprava dorazila na letiště se zpožděním.

Ruský tým ve finále porazil Kanadu 5:3, ačkoliv po dvou třetinách prohrával 0:3. Po zisku zlatých medailí, v který málokdo z Rusů věřil, přemohly hráče emoce už na ledě. Přímo na něm si členové vedení rozlévali do kelímků whisky. Oslava pak pokračovala v hotelu. Kanadská agentura Canadian Press zveřejnila záběry ruských hráčů, jak si v povznesené náladě užívají v hotelovém baru. Tiskový mluvčí ruského týmu Michail Zislis, který si na oslavu vítězství nechal oholit hlavu, považuje reakci pracovníků letecké společnosti za přehnanou. "Nebylo to od nich fér, nestáli o naše vysvětlení," prohlásil mluvčí.

Stav těžké opilosti některých hráčů potvrdil americkým novinářům i řidič autobusu, který výpravu převážel z hotelu na letiště. "Opilí byli, to je teda fakt," řekl šofér Curtis Hall listu Buffalo News. "Někteří byli tak pod parou, že je museli do autobusu donést. Byl jsem rád, že jsme dojeli."

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.