ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Mistrovství světa v Kanadě se blíží, Hemský ale bude chybět

Velikost textu:

Praha - Za necelý měsíc začne v Kanadě Mistrovství světa v ledním hokeji. Trenér reprezentace Alois Hadamczik ale už musí řešit první problémy. Klíčový hráč Aleš Hemský totiž neprošel výstupní prohlídkou ve svém domovském týmu Edmonton Oilers a na šampionátu se neobjeví.

Aleš Hemský (vpravo)
Aleš Hemský (vpravo)

Aleš Hemský si poranil koleno a nezahrál by si tedy ani playoff v NHL, které začíná za pár dní. Česká reprezentace tím přišla o jednoho ze svých tahounů, který měl být oporou ofenzivy. Technicky vynikající hráč bude chybět hlavně u přesilovek, myslí si Hadamczik. Dalším hráčem, jehož příjezd na šampionát je ohrožen, je Rostislav Olesz, který si poranil ruku.
 
Většina hráčů, kteří si na mistrovství zahrají za český tým, bude z NHL. Trenér Hadamczik si zatím nechá v nominaci dvě volná místa, která snad doplní po prvním kole playoff, které končí 24. dubna. Hadamczik doufá, že z NHL nakonec získá především hráče, jako jsou Tomáš Plekanec a Václav Prospal. Česká reprezentace odjede na přípravný kamp do Montrealu 25. dubna.
 
72. ročník Mistrovství světa v ledním hokeji proběhne ve dnech 1. až 18. května v kanadských městech Québec a Halifax. Hrát se bude po způsobu NHL na malém hřišti, což zvýhodní družstva ze zámoří, která jsou na úzké hřiště a rychlejší hru zvyklá. Alois Hadamczik se ale nebojí a věří svému týmu. To, že jeho důvěra v českou reprezentaci je oprávněná, ukázalo i jasné vítězství nad Běloruskem z minulého týdne.
 


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.