ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Je třeba důslednější kontrola, shodují se šéfové hokejového svazu a APK

Velikost textu:

Praha - Základní část hokejové extraligy letos trápí fatální administrativní chyby některých účastníků. Mladá Boleslav, Plzeň a Kladno přišly o body získané při startu hráčů s neplatnými registracemi. Následná kontrola Asociace profesionálních klubů (APK) pak odhalila závazky, které vedení mladoboleslavského klubu nepřiznalo při licenčním řízení. Hokejový svaz i APK proto uvažují o zpřísnění kontroly předkládaných dokumentů ještě před zahájením soutěže. V pořadu Na slovíčko na toto téma diskutovali prezident ČSLH Tomáš Král a prezident APK Ctibor Jech.

Utkání Plzeň - Mladá Boleslav
Utkání Plzeň - Mladá Boleslav
Otevřít galerii
 • Utkání Plzeň - Mladá Boleslav autor: Petr Eret, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/21/2019/201864.jpg?1286911171
 • Tipsport Extraliga autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/20/1927/192653.jpg?1285247803

"Jednoznačně se ukázalo, že je třeba, aby se dělala kontrola seznamu hráčů, za který je klub odpovědný," míní Král. "Nemyslím, že by byl špatně vymyšlen systém, ale spíš nikoho nenapadlo, že by tahle základní věc nefungovala," dodal.

Podle prezidenta svazu není úplně šťastné, že si extraligové kluby o všech záležitostech rozhodují samy, protože rozhodnutí je pak ovlivněné momentálním stavem každého jednotlivého klubu. "Myslím, že by si liga zasloužila větší a profesionální řídící aparát," prohlásil Král. 

přehrát video
Na slovíčko... k situaci v českém hokeji

O profesionalizaci řízení soutěže uvažuje i APK. "Musí to přejít do profesionality, ve dvou, ve třech či čtyřech lidech, kteří soutěž budou profesionálně řídit," uvedl Jech. Souhlasí s Králem, že je třeba větší kontroly. K tomu je však zapotřebí rozšířit vedení soutěže, kterou má momentálně na starost ředitel Stanislav Šulc. "Dá se větší kontrolní mechanismus aparátu, který soutěž bude řídit," řekl Jech. Diskuze na toto téma podle Jecha již probíhá. "To, co se nám přihodilo, to možná urychlí," dodal.

Tomáš Král, prezident ČSLH, o hokejových aférách:

"Tohle je znak, že hokej je v pořádku, je zdravý a jde správnou cestou."

Nastalá situace podle Krále ukazuje na pozitiva českého hokeje, na to, že pravidla je třeba dodržovat. "Vidím to jako plus, i když je to nepříjemné. Došlo k porušení pravidel, která jsou dodržovaná," zdůraznil Král.

Tomáš Král
Tomáš Král
Více fotek
 • Tomáš Král autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/22/2165/216467.jpg
 • Ctibor Jech autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/22/2165/216468.jpg
Zdroj: ČT24

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.