ČTsport

ČTsport
pátek 21. září 2018 Matouš

V příští sezoně se nejspíš obnoví hokejová LM

Velikost textu:

Curych - Vedení Mezinárodní hokejové federace (IIHF) oznámilo, že má v plánu v příští sezoně obnovit Ligu mistrů. Záměr federace před týdnem schválila její rada. V sezoně 2011/12 by mělo soutěž stejně jako v dalších dvou letech hrát šestnáct týmů, mezi kterými by měli být i dva čeští zástupci. IIHF projekt Ligy mistrů pozastavilo v loňském roce po celkem úspěšném prvním ročníku. Oficiálním důvodem byla ekonomická krize.

Hokejová Liga mistrů
Hokejová Liga mistrů
Otevřít galerii
  • Hokejová Liga mistrů autor: ČT24, zdroj: www.championshockeyleague.com https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
  • Logo Mezinárodní hokejové federace zdroj: wikipedia https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Podle zveřejněných plánů by měli LM hrát dva zástupci z České republiky, Finska, Německa, Ruska, Slovenska, Švédska, Švýcarska, vítěz Kontinentálního poháru v roce 2011 a šampion z roku 2009 Curych Lions. Jednotlivé národní ligy bude zastupovat mistr a vítěz základní části.

Týmy by měly být rozděleny do čtyř čtyřčlenných skupin, ze kterých dále postoupí vítězové a celky na druhých místech. Následovat bude čtvrtfinále, semifinále a finále. Celkem by se mělo odehrát 62 zápasů. Finálové duely se mají uskutečnit 18. a 25. ledna 2012.

Mezinárodní federace zároveň oznámila, že je připravena poskytnout klubům, které měly startovat ve zrušeném ročníku 2009/10, finanční kompenzaci. Za předpokladu, že ukončí své právní kroky vůči IIHF. Náhradu za zrušený ročník požadovaly i české kluby.

Zdroj: ČTK

      Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

      Hlavní zprávy

      Načítám...

      Ouha, data se nepodařilo načíst.