Přípravné utkání

Dramatický duel Brna s Třincem rozhodly nájezdy

Praha – Ve 27. kole hokejové extraligy připravily týmy dramatické souboje bohaté na góly. Brněnská Kometa v domácím souboji s Třincem hrála utkání o druhé místo a nakonec vyhrála 4:3 na samostatné nájezdy, když rozhodující branku vstřelil za domácí Brabenec. V řádné hrací době přitom Kometa hned třikrát vedla, oceláři však pokaždé dokázali na jednogólovou ztrátu zareagovat. Ze zápasu si však odvážejí pouze bod. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Hokejisté Liberce zvítězili na ledě Zlína 3:2 po samostatných nájezdech. Berani sice vedli po druhé třetině 2:1, ale poté vyrovnal ve 45. minutě Tomáš Klimenta. V nastaveném čase se obě mužstva přetahovala o útočné pásmo. Zlínský kapitán Balaštík zamířil do betonů brankáře Vošvrdy a po něm neuspěl Rachůnek. Ani prodloužení gólové rozuzlení nepřineslo, na řadu tak přišly samostatné nájezdy. V dovednostní soutěži byli úspěšnější hráči Liberce, kterým bonusový bod zajistil Kudrna. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Vítkovice po devíti domácích výhrách v řadě narazily. Přestože domácí v pozici vedoucího týmu extraligy vedli nad Českými Budějovicemi po první třetině 3:1, hosté pěti góly v rozmezí 22 minut utkání otočili a v Ostravě zvítězili 6:4. Dvěma brankami a asistencí se na tom podílel nejproduktivnější hráč Jihočechů Milan Gulaš. I když kouč domácí Trličík promíchal sestavu, stačilo to pouze na závěrečné snížení a Ostravané tak od návratu do ČEZ Arény poprvé poznali hořkost prohry. Přesto se stále drží v čele tabulky. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Kladenští porazili ve středočeském souboji Mladou Boleslav těsně 2:1. Díky výhře v duelu týmů uzavírajících tabulku tak odskočili svému soupeři na rozdíl sedmi bodů. Kladno, jejichž kapitán Pavel Patera dnes odehrál 700. zápas v extralize, vedli v průběhu zápasu 2:0, Mladoboleslavští snížili až v samém závěru. Vítězný gól vstřelil Jiří Kuchler, který asistoval i u první branky Jiřího Bicka. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Hokejisté Plzně porazili Karlovy Vary těsně 5:4. Západočeské derby plné zvratů rozhodl ve 42. minutě plzeňský kapitán Martin Straka, jehož tým si tak připsal pátou výhru z posledních šesti zápasů. Energie po první třetině držela vedení 3:1, ale Indiáni během prostřední dvacetiminutovky srovnali. V 54. minutě skončilo Muchovo nenápadné nahození na břevně a minutu na to trefil Kokko z pravé strany levou tyčku. Více už však ani přes závěrečnou hru bez brankáře hosté nestihli. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy