ČTsport

ČTsport
pondělí 19. listopadu 2018 Alžběta

Čeští hokejisté nastoupí proti Finsku se Schwarzem v brance

Velikost textu:

Helsinky - S brankářem Markem Schwarzem, který nahradí Jakuba Štěpánka, nastoupí čeští hokejisté do dnešního druhého zápasu na turnaji Karjala v Helsinkách proti domácímu Finsku. Oba sokové se budou snažit o první body do tabulky, protože své čtvrteční duely těsně prohráli. Výběr Suomi otevřel turnaj v Hartwall Areně porážkou s Ruskem 0:1. Češi také doma neudrželi v závěrečné třetině proti Švédsku vedení 3:1 a v Českých Budějovicích prohráli 3:4. Zápas začne v 15:30 a přímým přenosem jej vysílá ČT4 i web SportŽivě.cz.

Česko - Finsko
Česko - Finsko
Otevřít galerii
 • Česko - Finsko autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Alois Hadamczik na reprezentační lavičce autor: David Veis, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/21/2095/209452.jpg?1289505615

"Samozřejmě by se nám lépe hrálo, kdybychom měli na kontě už jednu výhru," litoval trenér Alois Hadamczik promarněného duelu na jihu Čech. V sestavě udělá změnu nejen v brance, ale i na dalších postech. Do hry nasadí opět jen sedm beků, ale Petra Gřegořka, který chyboval při rozhodujícím gólu Švédů, nahradí nováček Martin Lojek z Třince.

Debutovat bude i vítkovický útočník Lukáš Klimek, jenž nastoupí místo Milana Gulaše. Ve čtvrté formaci bude hrát s Janem Markem a Ivanem Rachůnkem, místo Marka se přesune do prvního útoku k Jakubu Klepišovi a Romanu Červenkovi Kamil Kreps. "Mužstvo se dává dohromady, hráče sledujeme a každý bojuje i o další nominaci. Chceme dát šanci dalším," vysvětlil Hadamczik.

Zatímco ve čtvrtek hrál český tým v domácím prostředí a při příznivém vývoji se mohl spolehnout na výraznou podporu fanoušků v Budvar aréně, v sobotu budou hnát diváci v hledišti soupeře. "Ale bude to s Finy podobný zápas jako se Švédy. Hodně bruslí, jsou aktivní a půjdou po nás. My musíme odpovědět rychlými protiútoky," řekl kapitán Červenka. 

Pro Finy bude zápas první možností odvety za vyřazení ve čtvrtfinále mistrovství světa v Německu, kdy Češi na cestě za zlatem zdolali výběr Jukky Jalonena 2:1 po samostatných nájezdech. Finové si naopak předtím přes český výběr proklestili cestu do semifinále na únorových olympijských hrách ve Vancouveru.

Hadamczik čeká od Finů aktivní hokej. "Hodně bruslí, samozřejmě jsou v domácím prostředí, takže je požene plná hala. My jsme se Švédskem sehráli výkonnostně dobré utkání se špatným koncem. Musíme se vyvarovat takových chvilkových chyb," upozornil reprezentační kouč. "Musíme lépe bránit střední pásmo, neudělat zbytečné fauly a proměňovat šance, které se nám nabídnou i za takového stavu, jako je 3:1. Každá neproměněná možnost pak chybí," dodal Hadamczik.

Pravděpodobná sestava ČR

Schwarz - Mojžíš, Škoula, F. Novák, Krajíček, Němec, Čáslava, Lojek - Klepiš, Kreps, Červenka - Kašpar, Novotný, Hubáček - Kvapil, Vašíček, M. Růžička - Klimek, Marek, I. Rachůnek.

Finsko
Finsko
Více fotek
 • Finsko zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/11/1094/109361.jpg
 • Česko - Finsko autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/15/1457/145670.jpg
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.