ČTsport

ČTsport
neděle 18. listopadu 2018 Romana

Sýkora se dohodl na působení v Dinamu Minsk

Velikost textu:

Minsk - Hokejový útočník Petr Sýkora opouští Plzeň a odchází do KHL, kde se dohodl na působení v Dinamu Minsk. Běloruský tým, který trénuje jeho jmenovec Marek Sýkora, dnes uvedl, že dvojnásobný mistr světa a dvojnásobný vítěz Stanley Cupu dorazí do Minsku ve čtvrtek. Smlouvu obě strany podepíšou tento týden. Plzeňský rodák a odchovanec Sýkora byl v kontaktu s Dinamem několik měsíců, klub ho chtěl angažovat už v létě. Nakonec se zkušený útočník s dlouholetými zkušenostmi z NHL vrátil začátkem října do mateřského celku.

Petr Sýkora
Petr Sýkora
Otevřít galerii
 • Petr Sýkora autor: Petr Eret, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/20/2000/199946.jpg?1286307016
 • Dinamo Minsk zdroj: Wikipedia https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Začátek jeho působení se nicméně neobešel bez problémů, protože nastoupil do prvních dvou zápasů bez smlouvy a pravidla přitom povolují pouze utkání jedno. Duel 9. kola s Kladnem tak Plzeň prohrála vinou svých funkcionářů kontumačně. Celkem Sýkora odehrál za západočeský tým 13 zápasů, v nichž si připsal stejný počet bodů za pět gólů a osm asistencí.

Sýkora se na východ Evropy vrací po pěti letech. Sezonu 2004/05, kdy byla v NHL výluka, strávil v Metallurgu Magnitogorsk, který tehdy také vedl kouč Sýkora. Kromě něj se v novém působišti setká také s obráncem Tomášem Mojžíšem.

Mistr světa z let 1999 a 2005 skončil v elitní zámořské soutěži letos v lednu, kdy se dohodl na rozvázání smlouvy s Minnesotou. Pauzu využil k operaci břišního svalstva, v němž měl dvě trhliny.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.