Rychlejší? Přehlednější? Zkuste nový web ČT sport spuštěný v testovacím režimu.

ČTsport

ČTsport
pátek 14. prosince 2018 Lýdie

Hokejové ohlasy: Nažhavený Sedláček pomohl Zlínu k další výhře

Velikost textu:

Litvínov - Hokejový gólman Jakub Sedláček se po devítizápasové pauze dostal do branky Zlína a výborným výkonem pomohl Beranům k výhře v Litvínově. Dvacetiletý gólman přišel v polovině října o post jedničky PSG, když zlínský klub angažoval Tomáše Dubu. Dvojnásobný juniorský mistr světa začal chytat i na severu Čech, v závěru první třetiny si ale poranil třísla a šanci dostal Sedláček.

Jakub Sedláček
Jakub Sedláček
Otevřít galerii
 • Jakub Sedláček autor: Roman Vondrouš, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • PSG Zlín autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/20/1927/192658.jpg?1283864538

"Viděl jsem, že tam Tomáš v 19. minutě chytil nějakou grimasu, tak jsem si říkal, že bych se mohl po delší době dostat do branky. O třetině mi pak trenér řekl, že se mám rozcvičit," řekl Sedláček novinářům. Natěšený si prý hned vzpomněl na sezonu 2007/08, kdy chytal v extralize poprvé. A také střídal. "Tehdy jsme zápas vyhráli, tak jsem si říkal, že teď by to také mohlo vyjít, a jsem rád, že to vyšlo," uvedl.

Sedláček si celkem v Litvínově připsal 36 úspěšných zákroků a pomohl Zlínu ke čtvrté výhře na severu Čech za sebou. "Před zápasem jsem si vzpomněl, že se nám tady daří, a kdybych chytal, že by to bylo fajn. Cítím se tady vždy dobře a potvrdilo se to. Hlavně abychom to nezakřikli a šlo nám to i příště," přál si Sedláček.

přehrát video
HC MOUNTFIELD - HC Oceláři Třinec

Nepřesvědčivou Spartu vysvobodil opět kanonýr Ton

Hokejová Sparta může jít do reprezentační přestávky o trochu klidnější. Třízápasovou šňůru porážek utnula plným ziskem tří bodů v nepříliš pohledném utkání s Mladou Boleslaví. Remízový stav zlomil až v polovině třetí třetiny Petr Ton, když snadno překonal bývalého sparťanského brankáře - ovšem nyní ve službách Mladé Boleslavi - Marka Schwarze.

Petr Ton:

"Když je nějaký vyhozený puk, tak za tím startuju a teď bylo štěstí, že ten puk nešel na icing, ale blízko mě. Můj úkol je přebruslit toho beka a člověk je pak strašně rád, když z té šance, na kterou čekáte celý zápas, padne gól, který navíc rozhodne zápas."

Výborně chytající Schwarz situaci, kdy se na něho řítil zkušený sparťanský kanonýr, špatně vyhodnotil. Tonovi šel naproti svou širokou holí ve snaze vypíchnout mu kotouč, ale neuspěl. "Při podávání rukou jsme prohodili pár slov. Já byl na kontakt s obráncem, tak jsem si to hodil trošku dopředu a on si myslel, že mi to stačí vypíchnout. Naštěstí jsem to neměl tak daleko od sebe, takže jsem to mohl stáhnout," popsal Ton.

Sparta před zraky kompletního kádru fotbalové Sparty dlouho nudila jako obvykle v ligových bojích její fotbaloví kolegové. Vytoužené tři body však potřebovala jako sůl. "Bylo to hlavně psychicky hodně náročné. My potřebovali za každou cenu vyhrát a brali jsme to tak, jako kdyby to byl poslední zápas sezony, sedmý zápas play-off. Z psychického hlediska jsem rád, že teď je ta pauza a člověk trochu vydechne," uvedl Ton.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.