ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Vůjtek se stal novým trenérem hokejistů Jaroslavle

Velikost textu:

Jaroslavl (Rusko) - Vladimír Vůjtek starší se stal novým trenérem hokejistů Jaroslavle, kterou dovedl v letech 2002 a 2003 v ruské nejvyšší soutěži k titulu. V Lokomotivu nahradí odvolaného finského kouče Kaie Suikkanena. Třiašedesátiletý Vůjtek působil naposledy v KHL v Dynamu Moskva, kde loni v dubnu ze zdravotních důvodů skončil. Z ruských klubů trénoval také Kazaň.  "Seběhlo se to strašně rychle. Ve středu jsme měli schůzku, vrátil jsem se domů a už mi volali, abych sedl na letadlo a letěl zpátky. Nenapadlo by mě, že se do Lokomotivu ještě vrátím. Ale mám z toho opravdu velkou radost a těším se na práci," řekl trenér Vůjtek.

Vladimír Vůjtek
Vladimír Vůjtek
Otevřít galerii
 • Vladimír Vůjtek zdroj: hc-vitkovice.cz https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/9/824/82351.jpg?1240604433
 • Hráči Jaroslavle zdroj: khl.ru https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Vůjtek bude v současnosti čtvrtým českým koučem působícím v KHL; Miloš Říha vede Atlant Mytišči, Marek Sýkora koučuje Dinamo Minsk a jeho jmenovec Václav Sýkora převzal z původní pozice asistenta jako hlavní kouč Petrohrad. Vedením ambiciózního týmu byl však pověřen pouze dočasně s tím, že rozhodnutí o novém kouči udělá vedení klubu během nadcházející reprezentační přestávky.

V souvislosti s Vůjtkem se v ruských médiích spekulovalo právě o možnosti, že by po Sýkorovi převzal Petrohrad. Na přelomu dubna a května bylo na spadnutí také jeho angažmá v Novosibirsku, s vedením klubu se však nakonec nedohodl na podmínkách angažmá.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.