ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Hokejové ohlasy: Trenér Hořava začal ve Spartě vítězně

Velikost textu:

Praha - Za povedenou práci hráčů, na níž měla minimální podíl nová trenérská dvojice, označil vítězství hokejistů Sparty nad Plzní nový kouč Pražanů Miloslav Hořava. Bývalý vynikající obránce mohl po výhře 3:0 slavit úspěšný návrat do české nejvyšší soutěže a společně s asistentem Radimem Rulíkem začít spřádat plány na nedělní derby na ledě Slavie.

Miloslav Hořava
Miloslav Hořava
Otevřít galerii
 • Miloslav Hořava zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/1/56/5510.jpg?1201015816
 • Radost hráčů Sparty autor: Kateřina Šulová, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Hořava nevnímal první utkání ve funkci sparťanského kouče jako žádnou premiéru. Na zápas se ale těšil, nebyl prý ani nervózní. "Nebylo také z čeho. Za ty dva dny se nedá nic změnit, hráče člověk nic nenaučí, ani jim nic neřekne, kdybych to říkal, tak bych byl jak pitomec. Jen stačí hráče upozornit a oni to sami vědí. Oni sami chtěli, takže když to přeženu, tak my jsme tam neudělali opravdu nic," odmítl výrazný podíl na úspěchu.

Miloslav Hořava o své premiéře:

"Bylo vidět hlavně na hráčích, že to opravdu odmakali a chtěli. Takhle výborně hráli asi už v Boleslavi, takže my jsme tam s Radimem na střídačce akorát stáli a posílali tam hráče, ale výhra byla prácí těch hráčů."

přehrát video
HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav

Sparta předvedla bojovný výkon a především se vyvarovala větších chyb, které ji v předchozím průběhu nové sezony srážely. "Vždy jsou tam nějaké věci, které lze vytknout a zlepšit. Ale na hráčích byla vidět enormní snaha a jsem za ně rád, že vidí cestu, kterou nastoupili, že je správná. Podle komentářů, které jsem četl, tak to byl v Boleslavi asi podobný zápas," uvedl Hořava.

Pochvaly za čisté konto se od generálního manažera a bývalého gólmana Petra Břízy dočkal Pöpperle, který nepustil za svá záda jediný puk ani v úterý v Mladé Boleslavi. "Určitě o tom vím, ale že bych z toho dělal nějakou velkou vědu, to nedělám. Je to hezký pocit, ale hlavně, že jsme vyhráli dvakrát po sobě za tři body," uvedl Pöpperle.

Tomáš Pöpperle:

"Když přijde nový trenér, tak každý i na tréninku tomu dává trochu víc, chce se ukázat trenérům, aby ho stavěli. A tenhle impuls pomohl i nám."

Nijak zvlášť nebral z osobního hlediska ani skutečnost, že nulu vychytal proti svým bývalým spoluhráčům. "Důležitější je ta výhra, že je to s nulou, to je třešnička na dortu navíc," podotkl Pöpperle. Detailní znalost soupeřových střelců může mnohdy v podobných soubojích pomoci. "V něčem možná ano, ale dnes tam takových situací moc nebylo. Kluci je tam nepouštěli a hodně mi pomohli," ocenil hru spoluhráčů.

Sparta v poslední době, kdy jen těžko sbírala body, začala více sázet na obranu, což pomáhá i samotnému Pöpperlemu. "Kluci hrají ty poslední zápasy parádně dozadu. Byl to i náš cíl pro dnešek, protože Plzeň je silná v útoku. Věřili jsme, že nějaké góly dáme, což se také podařilo. Obranná hra našeho týmu se celkově hodně zvedla," pochvaloval si Pöpperle.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.