ČTsport

ČTsport
úterý 13. listopadu 2018 Tibor

Jágra trápí klíční kost, na Karjale nenastoupí

Velikost textu:

Praha – Jaromír Jágr nenastoupí v dresu české hokejové reprezentace na listopadovém Karljala Cupu. Osmatřicetiletého hokejového útočníka trápí naražená klíční kost. Kouč Alois Hadamczik chtěl olympijského vítěze z Nagana a dvojnásobného mistra světa pozvat na domácí zápas se Švédskem, který se hraje jako součást jinak helsinské akce 11. listopadu v Českých Budějovicích.

Jaromír Jágr
Jaromír Jágr
Otevřít galerii
 • Jaromír Jágr autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/20/1939/193864.jpg?1284225888
 • Karjala Cup - Česko vs. Švédsko autor: Vojtěch Rejl, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/13/1217/121690.jpg?1257420131

"Nemyslím si, že se toho zúčastním a že by bylo rozumné se znovu vracet v tak krátké době zpátky do Čech. Hlavně nejsem ještě stoprocentně zdravý. Věřím tomu, že by bylo lepší vyzkoušet mladší hráče než čtyřicetiletého hokejistu," řekl Jágr novinářům po příletu do Prahy, kde dnes podle informací médií převezme na Hradě od prezidenta Václava Klause medaili Za zásluhy.

Listopadovou pauzu tak bude zřejmě věnovat tomu, aby se dal dohromady. "Zranil jsem se nešťastně druhé střídání v (sobotním) zápase s Novokuzněckem, trefil mě protihráč. Pohmoždil jsem si klíční kost, není to vůbec dobré. Bolí to, ale včera jsem nastoupil, máme hodně zraněných a nemocných, takže jsem musel," podotkl Jágr. Kvůli střevní viróze byl mimo hru i aktuálně nejproduktivnější hráč týmu Roman Červenka, ale ani Jágrův start a asistence porážce 1:3 nezabránily.

Po účasti na slavnostním večeru v den státního svátku při 92. výročí vzniku Československa vynechá Jágr páteční zápas Avangardu v Kazani, pro nedělní utkání s Jekatěrinburgem už s ním trenér Raimo Summanen počítá, i když osmatřicetiletou oporu zranění limituje. Sám Jágr zatím netuší, jak dlouho by jej mohla poraněná klíční kost limitovat.

Jágr od svého návratu z NHL do Evropy v roce 2008 za národní tým na velkých akcích pravidelně nastupuje. Hadamczik s ním počítá pro mistrovství světa na Slovensku v příštím roce. "S panem Hadamczikem jsem se bavil dvakrát. Byl se podívat, když jsme hráli v Moskvě proti Dynamu. Mluvili jsme spolu chvíli, asi půl hodiny po zápase. Pak jsme spolu mluvili po telefonu o té akci, co se koná v nejbližších dnech," doplnil Jágr.

Jaromír Jágr
Jaromír Jágr
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.