ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan

Pavelce pustili z nemocnice, za kolaps mohla ztráta vědomí

Velikost textu:
aktualizováno 11. 10. 2010 21:23

Atlanta (USA) - Český hokejový brankář Ondřej Pavelec z Atlanty, který zkolaboval v pátečním zápase NHL proti Washingtonu, byl v neděli propuštěn z nemocnice. Podle lékařů byla zřejmě příčinou problémů třiadvacetiletého českého hráče takzvaná neurokardiogenní synkopa, což je dočasná ztráta vědomí vznikající při dlouhém stání vinou kritického poklesu průtoku krve mozkem. Při následném pádu na led si letošní mistr světa a účastník olympijských her ve Vancouveru přivodil otřes mozku. Zámořský klub to oznámil na svých oficiálních internetových stránkách.

Ondřej Pavelec
Ondřej Pavelec
Otevřít galerii
 • Ondřej Pavelec autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/16/1516/151560.jpg?1269249768
 • Brankářské duo Tomáš Vokoun - Ondřej Pavelec autor: Radek Petrášek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Chtěl bych poděkovat všem doktorům, trenérům a záchranářům na stadionu, všichni se o mě dobře starali. Rád bych poděkoval i spoluhráčům, fanouškům a lidem kolem hokeje, kteří mi okamžitě nabídli pomoc a podporu. Doufám, že budu zpět v akci co nejdříve," řekl Pavelec pro oficiální web Atlanty.

Pavelec zkolaboval již v třetí minutě zápasu a probral se až v sanitce. V nemocnici byl dva dny, absolvoval sérii vyšetření a další jej ještě čekají. Pokud vše půjde dobře, povolí lékaři Pavelcovi návrat do tréninkového procesu. Nejprve však musí odeznít následky otřesu mozku.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.