ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Brankář Pavelec zkolaboval v NHL při zápase

Velikost textu:

New York - Český gólman Atlanty Thrashers Ondřej Pavelec zkolaboval v pátečním utkání NHL proti Washingtonu. Nešťastná situace nastala v čase 2:25, kdy těžiště hry bylo na opačném konci kluziště a schylovalo se k vhazování. Třiadvacetiletý rodák z Kladna se ze zatím neznámé příčiny skácel k ledu a upadl do bezvědomí. Po deseti minutách ošetřování opustil hrací plochu na nosítkách a byl převezen do nemocnice, kde později nabyl vědomí. "Probral se. Prý se i ptal na zápas a zajímalo ho, jak si vedeme. V nemocnici ještě zůstane přes noc na další pozorování a testy," uvedl trenér Atlanty Craig Ramsey.

Ondřej Pavelec
Ondřej Pavelec
Otevřít galerii
 • Ondřej Pavelec autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Atlanta - Washington autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Mezi třemi tyčemi nahradil Pavelce Chris Mason, který pak přiznal, že bylo zpočátku velmi těžké se na zápas koncentrovat. Už po necelé minutě také inkasoval první gól, u kterého asistoval Tomáš Fleischmann.

"Měl jsem velké problémy se soustředit. Když jsem dostal první branku, myšlenkami jsem byl u něho. Byl to nepříjemný pocit bezmoci," uvedl Mason. "Trochu se nám ulevilo až po první třetině, kdy nám v kabině řekli, že už reaguje a je mu lépe. Bylo to vážně hrozné. Je to spoluhráč, kamarád. Vůbec si nedokážu představit, co prožívala jeho rodina," pokračoval."Bylo to děsivé, skličující. Nevíte, co si myslet, když jeho tělo leží bezvládně na ledě. Honila se mi hlavou spousta věcí. Jsem rád, že už je při vědomí a cítí se lépe," doplnil spoluhráč z obrany Zach Bogosian.Thrashers chtěli vybojovat pro českého gólmana vítězství a loni nejlepší tým základní části přehráli 4:2. Dvakrát překonal dalšího českého brankáře Michala Neuvirtha mladý útočník Evander Kane, který ještě v první části vyrovnal na 1:1, ve druhé třetině pak z trestného střílení zvýšil na 3:1. "Byl jsem v šoku z toho, co se stalo v úvodu zápasu. Přišlo to tak náhle a nečekaně. Zajímalo mě pak v průběhu utkání, jaký je jeho stav. Myslím si, že to vnímal každý stejně. Věděli jsme, že pro něj musíme vyhrát," prohlásil Kane.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.